Znaleziono 0 artykułów
28.05.2021

Nowe pokolenie stylowych księżniczek

28.05.2021
(Fot. Getty Images)

Mieszkają na przeciwległych krańcach świata – w Jordanii i Wielkiej Brytanii, Japonii i Holandii. Współczesne księżniczki łączą arystokratyczne pochodzenie, siła charakteru i nienaganne wyczucie stylu.

Księżniczka Leonora z Hiszpanii

(Fot. Getty Images)

Kiedy księżniczka Asturii wstąpi na tron po królu Filipie VI, będzie pierwszą hiszpańską królową od ponad 200 lat. I choć koronę odziedziczy po ojcu, po matce, Letizii, przejęła perfekcyjny styl. Wraz z młodszą siostrą Sofią preferuje proste sylwetki z luksusowych tkanin. Podczas oficjalnego wystąpienia w Madrycie 24 marca 2021 roku pojawiła się w sukience z nadrukiem i butach na koturnie. Od września rozpocznie naukę w UWC Atlantic College w Walii.

Księżniczka Aleksandra z Hanoweru

(Fot. Getty Images)

21-letnia Aleksandra jest podwójną księżniczką. Rodowód łączy ją z rodziną królewską jej ojca, księcia Ernesta Augusta Hanowerskiego, i matki, księżniczki Karoliny z Monako. Do czasu przejścia na katolicyzm w 2018 roku Aleksandra rościła sobie również prawo do brytyjskiego tronu. Jest stałą bywalczynią pokazów mody i uwielbia haute couture, tak jak jej matka oraz babcia Grace Kelly. 

Księżniczka Elżbieta z Belgii

(Fot. Getty Images)

19-letnia Elżbieta pewnego dnia zostanie następczynią ojca, króla Filipa, stając się królową Belgii. W 2020 roku ukończyła Atlantic College w Walii, a następnie wstąpiła na cztery tygodnie do Belgijskiej Akademii Wojskowej. Jej styl można porównać do księżnej Cambridge. Nosi kobiece projekty belgijskich marek, a na uroczyste okazje wkłada płaszcze z paskiem, do których dobiera subtelną biżuterię i pasujące dodatki.

Księżniczka Ingrid Aleksandra z Norwegii

(Fot. Getty Images)

17-letnia księżniczka, która ma zostać pierwszą monarchinią Norwegii od XV wieku, wnosi na dwór powiew świeżości. Ulubione sukienki od Self Portrait łączy z prostymi płaszczami i białymi pantoflami. Jest zapaloną aktywistką na rzecz ochrony środowiska, a jej pasją jest fotografia – to ona jest autorką oficjalnych portretów członków rodziny.

Księżniczka Charlotte z Cambridge

(Fot. Getty Images)

Choć księżniczka Charlotte ma zaledwie pięć lat, już wzbudza zainteresowanie strojem. Co prawda jak na razie jej ubrania wybiera mama, ale jako córka Kate i wnuczka Diany Charlotte na pewno dołączy do grona najbardziej stylowych księżniczek.  

Lady Louise Windsor

(Fot. Getty Images)

W ciągu ostatnich 18 miesięcy najmłodsza wnuczka królowej Elżbiety II zaczęła ubierać się coraz bardziej dorośle. Od wysokich obcasów i kwiecistych sukienek, idealnie pasujących do garderoby jej matki, hrabiny Wessex, po dopasowane płaszcze i powiększającą się kolekcję kapeluszy pasujących do rodu Windsorów.

Pauline Ducruet z Monako

(Fot. Getty Images)

26-letnia Pauline, wnuczka zmarłej Grace Kelly i księcia Monako Rainiera III, jest 16. w kolejce do monakijskiego tronu. Ma ugruntowaną pozycję w świecie mody. Jest absolwentką prestiżowego Parsons i odbyła staże zawodowe w „Vogue’u” i u Louis Vuitton. W 2019 roku uruchomiła własną markę Alter. – To pomysł na zmianę elementów, które już mamy w szafie. Unowocześnienie podstawowych rzeczy, takich jak skórzane i dżinsowe kurtki, proste koszule – powiedziała „Vogue’owi”. 

Księżniczka Iman Bint Abdullah z Jordanii

(Fot. Getty Images)

Najstarsza córka króla Jordanii Abdullaha II i królowej Jordanii Ranii, 24-letnia księżniczka Iman obecnie jest studentką Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. I choć tylko formalne obowiązki królewskie wymagają od niej noszenia eleganckich sukienek, na studenckim kampusie także widziana jest w nie mniej gustownych T-shirtach i dżinsach.

Księżniczka Maria Olympia z Grecji i Danii

(Fot. Getty Images)

Najstarsza córka księcia Grecji i Marie-Chantal została ulubienicą świata mody, odkąd w 2014 roku wzięła udział w swoim pierwszym fashion weeku. 24-letnia księżniczka, należąca zarówno do obalonej monarchii greckiej, jak i duńskiej rodziny królewskiej, jest stałą bywalczynią pierwszych rzędów, chodziła po wybiegu u Dolce & Gabbana, a na Instagramie ma ponad 200 tys. obserwujących. 

Księżniczka Aiko z Japonii

19-letnia córka cesarza Naruhito i cesarzowej Masako, Aiko, studiuje obecnie na tokijskim uniwersytecie, a jej styl jest znacznie bardziej dopasowany do jej królewskiej rangi niż młodzieżowej kultury. Na oficjalne portrety i wydarzenia z udziałem japońskiej rodziny cesarskiej wybiera skromne stroje, jak sukienki z kokardami w talii czy koszule z kołnierzykiem w stylu Piotrusia Pana. 

Księżniczka Aleksandra z Luksemburga 

(Fot. Getty Images)

30-letnia księżniczka Aleksandra to jedyna córka księcia Henryka i księżnej Marii Teresy z Luksemburga. W jej stylu od dawna dominuje kolor, poczynając do rodzinnej biżuterii z turkusami, po kapelusze i akcesoria. Księżniczka regularnie powraca także do garderoby swojej matki. Przykładem jest haftowany top, który Maria Teresa nosiła w latach 80., a Aleksandra nadała mu nowe życie w połączeniu z bladoróżową spódnicą.

Księżniczki Kako i Mako z Japonii

(Fot. Getty Images)

Te królewskie siostry łączy o wiele więcej niż cesarski patronat (są siostrzenicami cesarza Naruhito). 29-letnia Mako i 26-letnia Kako mają niemal identyczną królewską garderobę, składającą się z jedwabnych sukienek w pastelowych kolorach, naszyjników z pereł i białych rękawiczek, zawsze w komplecie z pasującymi nakryciami głowy.

Księżniczka Catharina-Amalia z Holandii

(Fot. Getty Images)

Księżniczka Catharina-Amalia, która pewnego dnia odziedziczy holenderski tron, już teraz pokazuje zdecydowane podejście do królewskiego ubioru. Od żółtej sukienki Zimmermanna, którą założyła do rodzinnego zdjęcia, po sukienki Sandro, które nosi w połączeniu z eleganckimi sandałami Gianvito Rossi – 17-latka do perfekcji opanowała styl smart casual. Jej siostry, Alexia i Ariane, również pokazały, że odziedziczyły po matce, królowej Máximie, modowy zmysł.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na stronie Vogue.co.uk.

 

 

Naomi Pike
Proszę czekać..
Zamknij