Znaleziono 0 artykułów
17.04.2023

Sposoby na piękne włosy według trycholożki Harry’ego Stylesa i Amal Clooney

17.04.2023
Fot. Getty Images

Dlaczego skórę głowy warto traktować tak samo jak skórę twarzy, jak często myć włosy i dlaczego przed nim warto sprawdzić twardość wody – na te i wiele innych pytań odpowiada Helen Reavey, trycholożka gwiazd. 

Niezależnie od tego, jaką fryzurę preferujesz, wybrane cięcie potrzebuje odpowiedniej bazy, jaką są zdrowe włosy. Od gęstości i kondycji włosów zależy bowiem to, jak będą się układać i, co ważniejsze, jak będziemy się w nich czuć. Jak osiągnąć piękną, zdrową i pełną objętości fryzurę? – Najważniejsza jest zdrowa skóra głowy – mówi Helen Reavey, trycholożka i założycielka marki Act + Acre, która współpracowała zarówno z Amal Clooney, jak i Harrym Stylesem. – Pielęgnacja to podstawa – dodaje.

Zauważ, jaki wpływ na skórę głowy ma woda

Powodów przesuszenia skóry głowy jest wiele, należą do nich m.in. czynniki środowiskowe i dieta. – Kiedy na dworze panują niskie temperatury, skóra głowy może stać się sucha – mówi ekspertka. – Jednak to, na co naprawdę warto zwrócić uwagę – zwłaszcza jeśli mieszkasz w Londynie – to stopień twardości wody. Osoby mieszkające w rejonach, w których jest on wysoki powinny szczególnie dbać o nawilżenie skóry głowy za pomocą formuł zawierających emolienty, które łagodzą wszelkie przesuszenia. Dodatkowo zaleca się stosowanie oczyszczającego filtra np. Hello Klean, który obniża zawartość metali, chloru i innych zanieczyszczeń w wodzie.

Masuj skórę głowy

– Uważam, że ludzie nie doceniają znaczenia masażu skóry głowy i tego, jak ważne jest stymulowanie w niej krążenia krwi, zwłaszcza jeśli nie myje się włosów codziennie – mówi Reavey. Lepsze krążenie oznacza, że więcej składników odżywczych jest dostarczanych do cebulek włosa. Podobnie jak używanie gua sha w celu wymodelowania i polepszenia cyrkulacji krwi w twarzy, wykonywanie nawet delikatnego masażu skóry głowy każdego dnia będzie bardzo korzystne dla kondycji włosów. A jeśli uda ci się namówić kogoś, by zrobił to za ciebie, będzie to również niezwykle przyjemne.

Traktuj skórę głowy tak jak skórę twarzy

Choć skóra głowy jest przedłużeniem skóry twarzy, starzeje się sześć razy szybciej. W związku z tym dbanie o nią należy traktować priorytetowo, by z wiekiem móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami. – Nie polecam używania peelingów do skóry głowy – mówi Reavey.  – Mogą tworzyć mikrouszkodzenia naskórka i powodować dodatkowe problemy. Jeśli danego produktu nie użyłabyś na swojej twarzy, nie używaj go także na skórze głowy. Szukaj chemicznych środków złuszczających, takich jak kwas salicylowy, aby znormalizować nadprodukcję sebum, usunąć martwy naskórek i zadbać o odpowiednią równowagę na głowie. Postępuj ostrożnie.

Myj głowę regularnie

Jak często powinniśmy tak naprawdę myć włosy? Reavey mówi, że nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi – zależy od stylu życia danej osoby. – Jestem zwolenniczką regularnego mycia – mówi.  – Jeśli masz łupież, myj włosy codziennie, ponieważ grzyby malassezia, które znajdują się w łupieżu żywią się lipidami. Te są naturalnie wydalane za pomocą sebum i cebulek włosów. W przypadku gdy skóra głowy w ciągu dnia się spoci (a jest to wielce prawdopodobne), powstanie idealne podłoże do rozwoju zarodników, co tylko nasili problemy z łupieżem. 

Wiele osób sięga po szampony przeciwłupieżowe, Reavey ostrzega jednak, że większość z nich zawiera takie składniki, jak np. pirytionian cynku, które usuwają dobre bakterie wraz ze złymi. Lepiej takich kosmetyków unikać. – Najważniejszym celem jest utrzymanie homeostazy i stworzenie odpowiednio funkcjonującej bariery ochronnej skóry – mówi i poleca Cold Processed Cleanse Shampoo z Act +Acre. – Jest genialny!

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij