Znaleziono 0 artykułów
09.12.2022

Pierścionek zaręczynowy Carolyn Bessette-Kennedy

09.12.2022
(Fot. Robin Platzer/Getty Images)

Wręczając ukochanej Carolyn pierścionek z szafirem i diamentem, JFK Jr. inspirował się biżuterią matki, Jackie. Idealnie pasował do oszczędnego stylu Bessette-Kennedy, jednej z ikon lat 90. minionego wieku. 

Mistrzyni minimalizmu Carolyn Bessette-Kennedy należała do ikon stylu lat 90. minionego wieku. Dlatego nie dziwi fakt, że kiedy John F. Kennedy Jr oświadczył się jej w 1995 roku, wybrał skromny pierścionek, który pasował do reszty jej garderoby.

Najstarszy syn JFK zainspirował się złotym pierścionkiem ze szmaragdami należącym do jego matki, Jackie Kennedy (nazwała go „pływającym pierścieniem”, jak przypomina Carole Radziwill w książce „What Remains”). Pierścionek Bessette-Kennedy z szafirami i diamentami w platynowej oprawie był kopią biżuterii teściowej. Pierścionek Pierwszej Damie podarował jej przyjaciel, Maurice Tempelsman. 

Możliwe, że JFK Jr. inspirował się także innym pierścionkiem matki, Schlumberger Sixteen Stone. – Nie wiadomo, który pierścionek stanowił pierwowzór – mówi Marion Fasel, historyczka biżuterii i założycielka The Adventurine.

Nie ulega jednak wątpliwości, że prosty pierścionek Bessette-Kennedy doskonale oddawał jej styl. Wystarczy porównać go z olśniewającym pierścionkiem zaręczynowym jej teściowej od Van Cleef & Arpels z 2,84-karatowego szmaragdem i 2,88-karatowym diamentem, aby zauważyć, jak prosty był to projekt. – Pierścionek zaręczynowy Carolyn uosabiał minimalistyczną elegancję – kontynuuje Fasel.

(Fot. Getty Images)

Bessette-Kennedy nie była jedyną muzą stylu, która nosiła pierścionek wieczności jako pierścionek zaręczynowy. Audrey Hepburn otrzymała w latach 50. pierścionek z diamentem od Mela Ferrera. Ostatnio Sofia Coppola nosiła pierścień wieczności od Cartiera, podarowany jej przez męża Thomasa Marsa. – Są piękne i nowoczesne. To wspaniała alternatywa dla solitaire, czyli pierścionków z jednym kamieniem, ale nigdy nie była tak popularna

Pierścionek Bessette-Kennedy pozostaje źródłem inspiracji dla narzeczonych. – Życie Bessette-Kennedy i jej romans z Johnem Kennedym są owiane tajemnicą – mówi szefowa ds. biżuterii brytyjskiego „Vogue'a” Rachel Garrahan. – Jej minimalistyczny pierścionek zaręczynowy tylko podsyca ten mit

Artykuł ukazał się oryginalnie na vogue.co.uk

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij