Znaleziono 0 artykułów
28.12.2021

Powrót bandażowych sukienek

28.12.2021
Fot. Getty Images

Od dżinsów z niskim stanem, przez motyw motyli, aż po okulary bez oprawek – styl wczesnych lat 2000. oficjalnie powrócił. Moda jest cykliczna, więc ten comeback był tylko kwestią czasu. Nadszedł jednak renesans trendów nie tylko z początku tamtej dekady, lecz także z jej końca (tak, to kontrowersyjna era legginsów, baskinek i naszyjników XXL), z bandażową sukienką na czele.

Bandażowa sukienka od swojej kuzynki bodycon różni się tym, że ma pasma przypominające bandaże. Obecne i historyczne modele możemy najczęściej kojarzyć z projektami francuskiego domu mody Hervé Léger. Supermodelki takie jak Cindy Crawford i Naomi Campbell nosiły te przylegające do ciała kreacje w latach 90., jednak prawdziwy szczyt popularności bandażowych sukienek przypada na lata 2007–2011. Można było wtedy spokojnie obstawiać, że w kreacji niczym druga skóra od Hervé Légera na czerwonym dywanie pojawią się Kim Kardashian, Victoria Beckham, Lindsay Lohan czy Rihanna.

Fot. Getty Images

Powrót bandażowej sukienki Hervé Légera, poza modową nostalgią, jest w dużej mierze spowodowany postpandemicznym odrodzeniem życia nocnego oraz związanym z nim apetytem na wycięcia, smukłe sylwetki i mini odsłaniające nogi. Nic dziwnego, że wywołały głód przylegających do ciała modeli od Hervé. Od kwietnia 2021 roku liczba wyszukiwań sukienek Hervé Légera wzrosła o 74 proc., a bandażowych sukienek w ogóle – o 49 proc. Co więcej, tej wiosny it-girl Julia Restoin Roitfeld współpracowała z Légerem przy tworzeniu kapsułowej kolekcji sukienek inspirowanych latami 90., które ściskają, opinają i zwężają ciało na wszystkie możliwe sposoby, co w dodatku bardzo dobrze wygląda. Hollywoodzka gwiazda Tiffany Haddish była widziana w sierpniu w dzianinowej wariacji na temat bandażowej sukienki (stylizowanej przez samego Lawa Roacha), a królowa lat dwutysięcznych Jennifer Lopez miała na sobie sukienkę od francuskiego projektanta podczas niedawnego wyjścia na czerwony dywan. Jej wersja mogłaby być przykładem nowej generacji projektów Légera. To naprawdę tylko kwestia czasu, zanim moda na bandażowe sukienki rozkręci się na dobre. Wyprzedź trendy i kup sobie Hervé.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Rachel Besser
Proszę czekać..
Zamknij