Znaleziono 0 artykułów
12.10.2021

Makijaż w stylu Y2K: niebieskie cienie na powiekach

12.10.2021
Fot. Getty Images

Królujący w późnych latach 90. i na początku XXI wieku  niebieski makijaż oczu powraca. Eksperci podpowiadają, jak go wykonać.

Był taki czas w późnych latach 90. i na początku XXI wieku, kiedy królował niebieski makijaż oczu. Dziewczyny podkreślały oczy tym chłodnym kolorem w każdym odcieniu, zainspirowane przez Cameron Diaz, Christinę Aguilerę i Christinę Ricci w „Oko w oko z życiem”. Szaleństwo w końcu przeminęło, ale teraz niebieski znów jest trendy. Według statystyk sprzedaży firmy John Lewis sprzedaż mroźnego niebieskiego cienia MAC Tilt Eyeshadow wzrosła o dwa i pół raza w okresie od marca do maja tego roku.

Amina Muaddi/fot. Getty Images

– Świeży kolor staje się bardziej pożądany niż odcienie neutralne – mówi Terry Barber, dyrektor ds. makijażu w Mac Cosmetics. – Niebieski cień do powiek jest odkrywany na nowo jako coś szykownego, a nie kiczowatego, jak kiedyś.

Niezależnie od tego, czy chodzi o matowy odcień błękitu, czy też o intensywny, dyskotekowy, świat niebieskich cieni do powiek jest na wyciągnięcie ręki. Doskonałym przykładem tego trendu jest Nicola Coughlan, która na rozdaniu nagród BAFTA TV Awards miała na powiekach kobaltowy błękit. Neil Young, wizażysta stojący za tym makijażem, powiedział wcześniej „Vogue’owi”, że uwielbia ten odcień, ponieważ „jest on doskonałym antidotum na czerń, a mimo to definiuje oko i sprawia, że każdy kolor oczu staje się wyrazisty i pasuje do każdego odcienia skóry”. Dodał, że można nosić go graficznie i odważnie lub zamiast tradycyjnego czarnego eyelinera.

Jak więc sprawić, by ten look się sprawdził? Barber uważa, że wszystko polega na stworzeniu malarskiego, łatwego w utrzymaniu wyglądu, a nie czegoś zbyt „ustrukturyzowanego" lub przesadnie technicznego.

To w połączeniu z kolorem niebieskim daje natychmiastowy efekt retro lat 80. – mówi i zaleca połączenie niebieskiego makijażu oczu z brązowymi policzkami i świeżymi ustami w kolorze nude lub bezbarwnym błyszczykiem, a także z kilkoma warstwami tuszu na rzęsach, aby uzyskać look z lat 70.

Fot. Getty Images

Jeżeli chodzi o kolor, szukaj cieni do powiek o miękkim, połyskującym wykończeniu oraz tych o delikatniejszym zabarwieniu (takie cienie będą pasować do wszystkich odcieni skóry i kolorów oczu). Podczas gdy mocne odcienie, takie jak kobalt, są idealne na czerwone dywany, Barber jest fanką delikatniejszych: zielonego błękitu, hiacynta, cyjanu czy morskiego, które nadają się do dziennego makijażu oczu lub dla tych, którzy lubią minimalizm.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij