Znaleziono 0 artykułów
08.02.2023

Wielka sprawa: Powrót pasków w stylu Y2K

08.02.2023
Jennifer Lopez w latach 2000. /(Fot. Getty Images)

Niewidziane od lat 2000., kiedy nosili je niemal wszyscy, z największymi gwiazdami na czele, dziś wracają na wybiegi. Paski z dużą klamrą w stylu Y2K lansują Gucci, Kenzo i Dsquared2.

Szaleństwo na punkcie stylu Y2K, widoczne w ciągu ostatnich kilku lat, podzieliło miłośników mody. Podczas gdy jedni cieszą się z powrotu czapeczek z daszkiem, spodni z niskim stanem i koszulek z logo, inni wzdragają się na wspomnienie dresów Juicy Couture czy połączenia sukienek z dżinsami. Trendy tamtej dekady mogły być kontrowersyjne, ale przynajmniej nie były nudne. Oglądając stare zdjęcia, uświadomiłem sobie, jak wiele gwiazd nosiło na czerwonym dywanie jeden szczególny dodatek: szeroki, odważny pasek. Najlepiej z tak dużą klamrą, aby było ją widać z daleka. I wiecie co? Wkrada się on z powrotem na wybiegi. W pełni popieram ten pomysł.

DsQuared2, Gucci i Kenzo na jesień-zimę 2023 / (Fot. Imax Tree)

Jako osoba, która dorastała w pierwszej dekadzie XXI w., muszę przyznać, że mam sentyment do stylu z tamtego okresu. Karykaturalna, krzykliwa estetyka przypomina mi czasy, kiedy gwiazdy bawiły się modą i nie traktowały siebie zbyt poważnie. Duża klamra przy pasku – często łączona z nisko opadającymi dżinsami i krótkimi koszulkami – jest zabawnym urozmaiceniem stroju. Jednym z moich ulubionych looków jest ten Jennifer Lopez z „Total Request Live”, kiedy wystąpiła w krótkim topie i dżinsach z paskiem z klamrą z serduszkiem. Warto przyjrzeć się również stylizacjom takich gwiazd, jak Britney Spears, Paris Hilton czy członkinie zespołu Destiny’s Child.

Hailey Bieber w stylizacji od Schiaparelli /(Fot. Getty Images)

Dziś te paski mogą się wydawać nieco zbyt przerysowane lub retro. Jednak, jak zobaczyliśmy w styczniu na pokazach mody męskiej na jesień 2023, istnieją sposoby, aby sprawić, że będą wyglądać stylowo i nowocześnie. Wystarczy zestawić je z elementami, które są bardziej stonowane – dodatek jest wtedy w centrum uwagi. „GG” Gucci przy pasku wzniosło na wyższy poziom klasyczne koszulki i dżinsy, a złote logo Kenzo dodało zadziorności do praktycznego zielonego zestawu. Nie oznacza to jednak, że nie można postawić na bardziej odważne połączenie: marka Dsquared2 połączyła pasek „I Love Beer” z koszulką z napisem „Choke” na wzór T-shirtu Coca-Coli.

Rita Ora /(Fot. Getty Images)

Biorąc pod uwagę, że moda obecnie stawia na elegancki minimalizm – nazwijmy to resetem po szalonych trendach barbiecore i Y2K z 2022 r. – powiedziałbym, że pasek z dużą klamrą to idealny element, aby utrzymać odrobinę tej zeszłorocznej energii. Sam zawsze wolałem nadmiar, ale taki dodatek możesz połączyć z luksusowym swetrem The Row i dżinsami, a twój strój natychmiast będzie zwracał uwagę. To prosty sposób na nadanie stylizacji charakteru.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij