Znaleziono 0 artykułów
07.09.2022

Kim jest Meg Bellamy, która gra młodą Kate Middleton w „The Crown”?

07.09.2022
Meg Bellamy (Fot. Diana Field)

„Niech mnie ktoś uszczypnie, proszę” – napisała Bellamy na Instagramie. „Będę starała się zagrać Kate najlepiej, jak potrafię”. Poznajcie aktorkę, która w „The Crown” będzie księżną Cambridge.

Serial „The Crown” zapoczątkował kariery kilku najbardziej dziś cenionych brytyjskich młodych aktorów, a dyrektorzy castingów Nina Gold i Robert Sterne słyną z wyszukiwania mało znanych utalentowanych artystek i artystów, zdolnych do zagrania Windsorów w niebywały sposób.

Przykładem jest Emma Corrin, osoba, która dołączyła do serialu Petera Morgana jako Diana, księżniczka Walii, świeżo po ukończeniu Uniwersytetu Cambridge z zaledwie garstką małych ról na koncie.

„To jak myśl: Pewnego dnia chcę polecieć na księżyc – byłoby fajnie” – usłyszał brytyjski „Vogue” od Corrin na temat surrealizmu wygrania castingu do serialu; wywiad został opublikowany w numerze z października 2020 r. W ciągu roku Corrin została nagrodzona Złotym Globem.

Jednak żadna inna rola w serialu „The Crown” nie była tak trudna do obsadzenia, jak księżnej Cambridge – przez co ogłoszenie, że Meg Bellamy, która niedawno skończyła szkołę, zagra młodą Kate Middleton, stało się prawdziwym hitem internetu. Jak donosi portal Deadline, który podał informację o wyniku castingu, Bellamy odpowiedziała na zaproszenie, mimo że nie miała żadnego doświadczenia zawodowego. 19-latka, która na dyplomie ze szkoły St Crispin's ma najwyższą ocenę z gry aktorskiej, uczyła się w Wokingham, niedaleko wioski, w której Kate mieszkała z rodziną jako dziewczynka, jak podaje „The Telegraph”.

„Niech mnie ktoś uszczypnie, proszę” – napisała Bellamy na Instagramie. „Będę starała się zagrać Kate najlepiej, jak potrafię”. Pochodząca z hrabstwa Berkshire aktorka sportretuje w serialu dzisiejszą matkę trójki dzieci, ale w jej latach spędzonych na Uniwersytecie St Andrews, czyli między 2001 i 2005 r., na początku jej związku z księciem Williamem. Para studiowała razem historię sztuki (chociaż William później zmienił kierunek na geografię, podobno za radą Kate). W roli przyszłego męża Kate wystąpi Ed McVey, absolwent Drama Centre London, który ostatnio był dublerem w sztuce „Camp Siegfried” w teatrze Old Vic. Jego doskonale niekrólewski komentarz na temat zdobycia roli brzmi: „Jestem bardzo podekscytowany”.

Na razie platforma Netflix nie ujawniła, które wydarzenia z życia przyszłego księcia i księżnej Cambridge zostaną przedstawione, ale biorąc pod uwagę, jak mało wiadomo o początkach ich romansu, tych kilka momentów, o jakich udało się dowiedzieć prasie, może się pojawić w serialu. Czyli noc, kiedy William po raz pierwszy zaczął postrzegać Kate jako kogoś więcej niż przyjaciółkę podczas charytatywnego pokazu mody (szczególnie po tym, gdy założyła tę słynną przezroczystą sukienkę), i wyjazd na narty do Klosters, kiedy świat po raz pierwszy zdał sobie sprawę, że stali się parą.

Szósta – i ostatnia – odsłona „The Crown” obejmie również wcześniejszy okres w życiu Williama, aktor Rufus Kampa pojawi się jako nastoletni książę. Podczas gdy sezon piąty przedstawi rozpad małżeństwa księżnej i księcia Walii (oraz późniejszy bunt Diany), dopiero szósty przybliży skutki śmierci księżnej w 1997 r., w tym zniszczeń, jakie ta tragedia wyrządziła zarówno w psychice jej synów, jak i w wizerunku rodziny królewskiej. Zacznijcie czytać historię Windsorów już teraz, przed premierą kolejnej części serialu w listopadzie.

Artykuł oryginalnie ukazał się na vogue.co.uk.

Hayley Maitland
Proszę czekać..
Zamknij