Znaleziono 0 artykułów
25.08.2023

Fryzury supermodelek lat 90., które przeszły do historii

25.08.2023
(fot. Getty Images)

Supermodelki lat 90. - Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford i Christy Turlington - zawsze inspirowały swoimi ekstrawaganckimi fryzurami. Wybraliśmy te najbardziej kultowe.

Supermodelki lat 90. i ich najlepsze fryzury

Od błyszczącej grzywki Naomi Campbell po szkarłatne włosy Lindy Evangelisty – supermodelki lat 90. przez lata wpływały na to, co kobiety nosiły na głowach. Ich unikalne i charakterystyczne fryzury możemy oglądać na okładce wrześniowego wydania amerykańskiego i brytyjskiego „Vogue’a". - Włosy odgrywają ważną rolę w tworzeniu kultowych looków – mówi Shani Lechan, założycielka Shani Wigs, która stworzyła perukę Campbell do sesji zdjęciowej. – Mają moc opowiadania historii – dodaje.

Fryzury tak różne, jak ich właścicielki

Fryzury supermodelek lat 90. odzwierciedlają ich indywidualne osobowości. Chociaż ich looki z czasem ewoluowały, ich charakterystyczne style wciąż pozostają bez zmian. W tamtych czasach Cindy pokazywała się z efektowną, pełną objętości fryzurą, podczas gdy dziś stawia raczej na naturalne, surferskie fale – nic dziwnego, w końcu mieszka w Malibu. Średniej długości włosy Christy, które w latach 90. często upinane były w elegancki kok lub noszone zupełnie wyprostowane, na potrzeby okładki zostały wystylizowane w loki w stylu disco (ręką stylisty fryzur Eugene'a Souleimana). Blond bob Lindy z postrzępioną grzywką przypomina jej ekstrawaganckie fryzury z dawnych lat, które do dziś są często widywane na pokazach mody i w salonach fryzjerskich.

Tymczasem bujne włosy Naomi zachwycają niezwykłym blaskiem: - Kiedy projektowałam perukę do sesji dla Vogue’a", inspirowałam się wczesnymi latami kariery Naomi – wyjaśnia Shani. - Moją uwagę zwrócił jedwabisty wygląd jej włosów. Fakt, że sesja udała się tak dobrze, to dowód na to, jak ponadczasowy i klasyczny jest look Naomi. Shani zwróciła szczególną uwagę na linię włosów tuż przy skórze, fachowo dodając włos po włosie za pomocą szpilki, dzięki czemu peruka wygląda idealnie.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Oto fryzury supermodelek lat 90., które przeszły do historii.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij