Znaleziono 0 artykułów
24.09.2022

Czy spodnie cargo mogą być bazą eleganckiej stylizacji?

24.09.2022
Kim Kardashian, Hailey Bieber, Emily Ratajkowski /(Fot. Getty Images)

Okazuje się, że od utylitarnego stylu do pełnego glamouru jest niedługa droga. Przynajmniej taką, stosunkowo krótką w skali historii mody, przebyły spodnie typu cargo. Inspirowane odzieżą typowo roboczą w 2022 roku trafiają do szaf elegantek i królowych street style’u. W tym największych: Hailey Bieber, Emily Ratajkowski i Kim.

Jedną z najbardziej pasjonujących rzeczy w street style’u jest możliwość obserwowania, jak znane gwiazdy nadają zwykłym przedmiotom modowego znaczenia. Tyczy się to m.in. spodni typu cargo, które dla większości kobiet – bądźmy szczerzy – nie są pierwszym wyborem przy kompletowaniu klasycznej garderoby. Jednak patrząc na Hailey Bieber, Emily Ratajkowski i Kim Kardashian, można szybko przekonać się, że „robocze” spodnie mogą być jednym z bardziej efektownych elementów szafy.

 

Ratajkowski i Kardashian uwielbiają spodnie cargo od The Attico, natomiast Rihanna wybiera te od Céline. Królowe street style’u udowodniły, że można je nosić na wiele sposobów, łącząc z prostym T-shirtem albo zestawiając z jesiennym płaszczem.

 

Tradycyjne spodnie cargo z dużymi kieszeniami i nadrukiem moro zostały też zreinterpretowane przez słynnych projektantów. Dom mody Bottega Veneta pokazał na wybiegu model z długimi i dramatycznymi (w najlepszym tego słowa znaczeniu) zamkami. Oczywiście Hailey Bieber, która zawsze wyprzedza modowe trendy, miała już na sobie podobne. U Toma Forda zobaczyliśmy, że spodnie cargo wcale nie muszą być wykonane ze sztywnych, twardych tkanin. Projektant postanowił zaprzeczyć ich koncepcji, projektując luźny model z tkaniny przypominającej płynny metal, dostępny w biżuteryjnych kolorach.

Rihanna /(Fot. Getty Images)

Do niedawna spodnie cargo kojarzyły się ze strojem turysty lub estetyką lat 90. Jednak w 2022 r. to element nowoczesnej garderoby, która będzie nie tylko użytkowa, lecz także sprawdzi się jako baza do swobodniejszej stylizacji na eleganckie okazje.

Niezależnie od tego, czy jesteś minimalistką, której wystarczy jedna para czarnych spodni na cały jesienny sezon, czy trendsetterką, która lubi wyrażać siebie odważnymi formami, takim jak obszerne kieszenie, które ma w swojej ofercie Collina Strada, na pewno znajdziesz model dla siebie.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Alexis Bennett
Proszę czekać..
Zamknij