Znaleziono 0 artykułów
03.07.2021

Sukienki na ramiączkach: Tajna broń księżnej Diany

03.07.2021
(Fot. Getty Images)

Przylegające sukienki na ramiączkach księżna Diana nosiła od czasu separacji z Karolem. Dlatego nazywano je „sukniami zemsty”. Przypominamy 10 najsłynniejszych.

„Diana nazywana była ikoną stylu, ale początkowo jej gust był zdecydowanie niewyrafinowany” – mówiła Anna Harvey, stylistka księżnej Walii, na łamach brytyjskiego „Vogue’a” w 1997 roku. Dzięki wskazówkom Harvey księżna Diana „szybko nauczyła się, jak robić wrażenie”

W latach 80. ubierała się jak typowa przedstawicielka klasy wyższej: nosiła szkockie kraty, eleganckie kardigany i długie spódnice. Dopiero w latach 90. zaczęła śmiało eksperymentować z odważnymi kreacjami, szczególnie chętnie wybierając te, które odsłaniały dekolt i ramiona. Po separacji z księciem Karolem regularnie nosiła tak zwane suknie zemsty. Dobierała do nich niewyróżniające się dodatki – preferowała subtelne kolczyki, a nie jak wcześniej okazałe naszyjniki.

Dwie najpopularniejsze sukienki księżnej Walii zaprojektował Gianni Versace. To on stworzył nieskazitelnie białą kreację ozdobioną na ramiączkach złotymi kwadratowymi detalami, którą Diana założyła na koncert w 1995 roku. Podobną miała na sobie kilka dni wcześniej, na premierze „Apollo 13” w Londynie. 

Inną projektantką, z którą regularnie pracowała księżna, była Catherine Walker. To spod jej ręki wyszła błękitna koktajlowa sukienka, którą Diana miała na sobie podczas przyjęcia Christie’s w Londynie.

Przypominamy 10 sukienek na ramiączkach, które nosiła księżna Diana.

(Fot. Getty Images)

2 czerwca 1997. Na prywatnym spotkaniu po aukcji w Christie’s w zdobionej lodowatobłękitnej koktajlowej sukience projektu Catherine Walker

(Fot. Getty Images)

3 czerwca 1997. W jasnoniebieskiej sukience od Jacques’a Azagury, do której dobrała czółenka od Jimmy Choo i naszyjnik od Gerrarda. Tak ubrana poszła do Royal Albert Hall na balet „Jezioro łabędzie”

(Fot. Getty Images)

12 września 1995. W lśniącej sukience Versace na koncercie we Włoszech.

(Fot. Getty Images)

23 czerwca 1997. W mieniącej się mini projektu Catherine Walker i butach od Jimmy Choo podczas aukcji ubrań w Nowym Jorku.

(Fot. Getty Images)

1 lipca 1997. W sukience od Jacques’a Azagury podczas przyjęcia z okazji stulecia Tate Gallery w Londynie.

(Fot. Getty Images)

25 października 1995. Na premierze w długiej sukience od Catherine Walker i biżuterii od sułtana Omanu

(Fot. Getty Images)

12 lutego 1997. W granatowej sukni od Catherine Walker na premierze filmowej w Londynie

(Fot. Getty Images)

7 września 1995. W sukni Versace na premierze „Apollo 13”.

(Fot. Getty Images)

25 września 1995. W czerwonej sukience na obiedzie w Great Ormond Street

(Fot. Getty Images)

11 grudnia 1995. W długiej czarnej i błyszczącej sukience na gali United Cerebral Palsy Awards.

 

Oryginalny tekt ukazał się na stronie Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij