Znaleziono 0 artykułów
21.11.2022

Sekret rozświetlonego spojrzenia królowej Letycji

21.11.2022
Fot. Getty Images

Popularny w latach 90. sposób na optyczne powiększenie oczu za pomocą makijażu powraca i to na najwyższym szczeblu – stosuje go hiszpańska monarchini, królowa Letycja. Jego współczesne wykonanie ma jednak w sobie o wiele więcej elegancji i pozwala otrzymać o wiele bardziej subtelny efekt. 

Królowa Letycja w kreacji Caroliny Herrery i butach od Isabel Abdo zachwycała podczas uroczystości wręczenia Nagrody Księżniczki Asturii, która odbyła się w ostatni weekend października w Oviedo. Projekt Herrery pochodzi z kolekcji z 2018 roku i nosiła go już m.in. księżniczka Sassa de Osma.

Na szczególną uwagę zasługiwał jednak tego dnia makijaż monarchini. Choć urodowa rutyna królowej wciąż pozostaje zagadką, wiadomo, że królowa Letycja lubi nosić prosty i naturalny makijaż, który podkreśla jej rysy twarzy. Nie inaczej było podczas wspomnianej uroczystości, gdy zdecydowała się na make up rozświetlający spojrzenie i otwierający oko za pomocą triku, który większość z nas ćwiczyła w wieku dojrzewania.

Fot. Getty Images

Jeśli urodziłaś się w latach 80. i dorastałaś w latach 90., w którymś momencie dojrzewania musiałaś obrysowywać oczy białą konturówką. To trend, do którego przez wiele lat wszyscy bali się przyznać, a który obecnie powrócił. Niezależnie od panującej mody trik z białą kredką sprawia, że spojrzenie wygląda na bardziej wypoczęte, a co za tym idzie, jakby rozbudzone. Biały kolor w okolicy źrenic to dobry sposób na optyczne powiększenie oczu, rozświetlenie i ukrycie zmęczenia.

Fot. Getty Images

By osiągnąć ten efekt, Tiktokerzy rysują kreski białą konturówką w kąciku oka. Królowa Letycja wybrał prostszy i bardziej subtelny sposób, by otrzymać ten sam rezultat. Po wykonaniu czarnej kreski eyelinerem do połowy powieki, osoba odpowiedzialna za makijaż królowej przeszła do białego koloru, malując nim linię aż do wewnętrznego kącika oka. Przejście połączyła szarym kolorem, a całość wykończyła naturalnym cieniem i wytuszowanymi na czarno rzęsami. Efekt ombre pięknie podkreślił spojrzenie władczyni. Nie mamy wątpliwości, że wiele osób będzie chciało go teraz powtórzyć.

Artykuł oryginalnie został opublikowany na Vogue.es

Tatiana Ojea
Proszę czekać..
Zamknij