Znaleziono 0 artykułów
14.01.2022

Trend z wybiegów: Space-dye na dzianinach, najlepszy sposób na chłodne dni

14.01.2022
Fot. materiały prasowe

Sukienki, swetry, spodnie i kardigany – wybieramy najlepsze projekty w stylu space-dye.

Na wiosenno-letnich pokazach rodzą się zwykle długofalowe trendy, w ostatnich – spódniczki mini, wycięcia i żywe kolory. Ale to mikrotrendy tak naprawdę są wyróżnikiem każdego sezonu. Wiemy już, że nadchodzącą wiosną modne będą spodnie z niskim stanem, ale dużo świeższym odkryciem są dzianiny barwione sposobem space-dye.

To technika polegająca na barwieniu każdej nitki dwoma lub więcej kolorami, które potem powtarzają się na całej długości. W zależności od liczby użytych kolorów, otrzymany efekt może wyglądać za każdym razem inaczej.

Pojawienie się tego dzianinowego trendu (tie-dye na dzianinach) na wybiegach u kilku projektantów potwierdza słynne powiedzenie, że wielkie umysły myślą podobnie. W swoich kolekcjach trend na space-dye wykorzystał Eckhaus Latta, Jonathan Simkhai, Bevza, Missoni i Philosophy di Lorenzo Serafini. Ich projekty zawierają zarówno sukienki, jak i swetry tworzone tą metodą. Jedno jest pewne: połączenie space-dye i przędzy to gwarancja supermodnego, a przy tym superciepłego looku. Nasze typy to niebieski komplet od Bevzy, wielokolorowe, krzykliwe swetry od Missoni czy sweterkowe sukienki z wycięciami w kolorach zachodzącego słońca od Jonathana Simkhaia.

Choć trend space-dye stanie się bardzo popularny na wiosnę, korzystając z obecnych propozycji marek można wypróbować go jeszcze w tym sezonie.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com 

Rachel Besser
Proszę czekać..
Zamknij