Znaleziono 0 artykułów
09.04.2022

Disco platformy D’Accori – ulubione buty Lady Gagi i Duy Lipy

09.04.2022
Lady Gaga /(Fot. Getty Images)

Choć Mo D’Accori projektuje buty o masywnym kształcie od prawie dekady, charakterystyczne platformy na wysokim obcasie i o metalicznym wykończeniu swoją popularność zyskały po lockdownie, gdy wzrosło zainteresowanie ubraniami w imprezowym stylu.

Lady Gaga jest fanką butów na platformie od 2012 r. Piosenkarka zamieniła charakterystyczne dla siebie buty Pleaser na rzecz szpilek od młodego projektanta, kiedy Mo D’Accori był jeszcze na studiach. – Moje marzenie się wtedy spełniło – powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego „Vogue’a”.

Buty stworzone do tańca

Zanim D’Accori założył własną markę obuwniczą, pracował w tradycyjnej angielskiej firmie produkującej skórzane torebki, co nie tylko pozwoliło mu na zdobycie kontaktów, lecz także poznanie charakterystycznej terminologii oraz zasad panujących w branży. W 2020 r., gdy jego firma była gotowa do startu, wybuchła pandemia, co mocno pokrzyżowało jego plany. Jak sam mówi, było to szczęście w nieszczęściu, bo dodatkowy czas pozwolił mu maksymalnie dopracować swoje projekty. Jego pierwszych 11 modeli obuwia jest zdecydowanie wartych tańca na parkiecie. – Sposób, w jaki [but] tworzy całość razem ze stopą oraz nogą, jest częścią mojej wizji – wyjaśnia D’Accori, po czym dodaje, że jego kariera wydaje mu się „trochę surrealistyczna”.

Dua Lipa /(Fot. Getty Images)

Najpopularniejsze modele D’Accori: Lust i Belle

Mule Lust to idealny przykład absolutnego zaangażowania Mo w rzemiosło. Model dostępny jest w wielu kuszących kolorach, a solidne podbicie pięty oraz paski trzymające palce powodują, że stopy nie bolą nawet po całej przetańczonej nocy. – Są bardzo seksowne – chwali się projektant. Do kategorii „superwygodnych” należą również wysokie sandały Belle, za sprawą swojej niezwykłej lekkości, o którą się ich nie podejrzewa. – Chcę, aby kobiety czuły się w nich niesamowicie – mówi D’Accori o butach inspirowanych latami 90.

Nie trzeba było długo czekać, by it-girls zaczęły ustawiać się w kolejce po zabójcze obcasy. Ariana Grande była jedną z pierwszych posiadających swoją własną parę. Księżniczka popu wybrała lśniący model czarnych Belle, ale nosiła też Lavender Blonde, które urzekają fantastyczną kolorystyką.

Fot. materiały prasowe

Inne gwiazdy sceny muzycznej – Doja Cat i Dua Lipa – to kolejne fanki zachwycającego kształtu Belle. Dua posiada w swojej szafie także parę błyszczących zielonych sznurowanych szpilek Roux. Momentem, w którym według Mo historia zatoczyła koło, był listopad ubiegłego roku, gdy na londyńskiej premierze filmu „Dom Gucci” w brązowych Belle pokazała się Lady Gaga. W mulach Lust widziano także gwiazdę serialu „Euphoria”, Alexę Demie, znaną z roli Maddie Perez.

 

Masz (prywatną) wiadomość

 

Pomimo imponującej klienteli, Mo jest chętny do utrzymywania kontaktu ze wszystkimi kupującymi. Regularnie rozmawia z nimi na Instagramie, udzielając porad dotyczących wyboru butów i odpowiednich strojów. – Za każdym razem, gdy wysyłam parę butów do klienta, proszę go o opinię. Pytam o dopasowanieta wiedza, to dla mnie ważna część procesu – mówi projektant. Dla D’Accoriego moda na platformy dopiero się rozkręca. – Czekajcie na więcej ­– zapowiada tajemniczo.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij