Znaleziono 0 artykułów
10.12.2021

Wszystkie ważne daty w astrologicznym roku 2022

10.12.2021
Fot. Hunter Abrams/ Vogue

Astrolożka i autorka Lisa Stardust wskazuje najważniejsze wydarzenia z astrologicznego punktu widzenia w 2022 roku. Podpowiada, jak mogą na nas wpływać i w jaki sposób możemy wykorzystać wiedzę na ich temat, by pozytywnie kształtować nadchodzący rok.

Rok 2022 będzie dla wszystkich czasem miłości – po tym, jak przebrniemy przez jego pierwsze dwa miesiące. Potem możemy spodziewać się zmian, które otworzą nas na dbałość i troskę o siebie, a nasze serca skierują w stronę innych.

Po drodze możemy trafić na kilka trudności (w końcu czekają nas cztery retrogradacje Merkurego), jednak ogólnie rzecz biorąc, będzie to rok obfitujący w pozytywne wibracje… tak bardzo nam teraz potrzebne.

Retrogradacja Wenus

Początek roku 2022 wypadnie w połowie retrogradacji Wenus. Planeta miłości i bogactwa zaczyna rotację wsteczną 19 grudnia 2021 i będzie przesuwać się w stronę Księżyca do 29 stycznia 2022, w Koziorożcu.

Ponieważ Wenus naturalnie obraca się w kierunku przeciwnym do rotacji Ziemi, takie zwolnienie tempa obracania się planety spowoduje, że będziemy bardzo refleksyjnie podchodzić do tematów związanych ze sprawami sercowymi i finansowymi. Na początku 2022 roku może się to przyczynić do poczucia wyczerpania, tęsknoty za ukochaną osobą, niskiego poczucia własnej wartości i odczuwania nadmiernego obciążenia w obszarze finansów.

Należy jednak pamiętać, że retrogradacja Wenus to nie tylko czarna rozpacz. Obie strony związku mogą wtedy zacząć się na nowo angażować, co daje szansę na nawiązanie głębszej relacji. Wymaga to pracy, ale o ile wszyscy zechcą zainwestować w związek czas i energię, emocje mogą rozkwitnąć. Pamiętaj też, by zatrzymać paragony za prezenty świąteczne, które kupujesz dla najbliższych, na wypadek gdyby nie były trafione.

Punkty gwiezdne Wenus

Punkty gwiezdne Wenus wydarzają się, gdy słońce i Wenus układają się na niebie, tworząc pięcioramienną gwiazdę. Ta mistyczna energia wzmaga nasze emocje i pragnienia, nakłania nas, by tworzyć lepiej działające i pełne wsparcia związki z innymi ludźmi. W 2022 roku takie punkty zdarzą się dwa razy.

Pierwszy punkt gwiezdny Wenus w 2022 roku będzie miał miejsce 8 stycznia w Koziorożcu, podczas retrogradacji Wenus. To idealny moment, by postawić na romantyzm i dbałość o własne zdrowie, na przykład decydując się na masaż lub medytację. To czas wzmożonych kontaktów społecznych, co oznacza, że Nowy Rok możemy świętować jeszcze przez kilka dni po 1 stycznia.

Drugi punkt gwiezdny Wenus w 2022 roku przypada na 22 października w Wadze, w czasie równonocy jesiennej. Ten punkt będzie miał miejsce w wyjątkowo wrażliwy 29 stopień Wagi, zwany stopniem anaretycznym. Stopnie od 15 Wagi do 15 Skorpiona, z wyłączeniem 22 stopnia Wagi, są nazywane często momentami spalania się. Emocje są wtedy intensywne, podobnie jak nasze namiętności. Będziemy skłonni angażować się w wiele spraw, bez zastanowienia, komu albo czemu oddajemy swoje serce.

Koniunkcje Wenus z Marsem

Wrażliwa Wenus i nastawiony na działanie Mars w 2022 roku nawiążą kontakt dwukrotnie. Gdy dwie najbliższe Ziemi planety łączą się w jednym znaku, pojawia się nerwowa atmosfera w sferze uczuciowej i finansowej. Chcemy poprawić jakość naszej współpracy z innymi, chodzić na randki, robimy plany dotyczące spotkań z przyjaciółmi i przejmujemy kontrolę nad swoim majątkiem. Dodatkowo rośnie nasza pewność siebie.

Koniunkcja Wenus z Marsem pierwszy raz wystąpi w Koziorożcu 12 lutego. Mars jest w tej kombinacji silniejszą planetą, ze względu na swoje wyniesienie w znaku Koziorożca, który wpływa na jego moc. Będziemy wtedy chcieli podejmować decyzje dotyczące przyszłości i planować kwestie finansowe. Jak widzimy swój rozwój? Czy osoba, z którą jesteśmy, to „ta jedyna”? Jakie inwestycje okażą się najbardziej dochodowe? Właśnie w tym czasie, sprzyjającym podejmowaniu decyzji, znajdziemy odpowiedzi na powyższe pytania.

Drugie połączenie Wenus z Marsem nastąpi 12 marca, w znaku Wodnika. Tym razem popłyniemy z prądem. Decyzje zostały już podjęte, zobowiązania ustalone, dlatego ten kosmiczny sojusz jest czasem spokoju i wdzięczności za to, co osiągnęliśmy w sferze miłosnej i finansowej.

Retrogradacja Merkurego

W roku 2022 Merkury będzie w retrogradacji cztery razy. Oznacza to, że częściej niż zwykle będą dotykały nas problemy w komunikacji, podczas podróży oraz te związane z działaniem technologii. Z dużą świadomością podchodź do tego, co się mówi, aby upewnić się, że wszystkie opinie są w jasny sposób przedstawiane. Twórz też back-up informacji, jakie posiadasz na swoim komputerze i innych urządzeniach elektronicznych.

Pierwsza retrogradacja w Wodniku i Koziorożcu przypada na okres od 14 stycznia do 3 lutego. Ponieważ ruch wsteczny tej planety rozpocznie się w połowie retrogradacji Wenus, może dojść do powrotów byłych partnerów, a także do tymczasowego niepokoju związanego z miłością i finansami.

Druga retrogradacja będzie miała miejsce między 10 maja a 3 czerwca w Bliźniętach i Byku. Trudno będzie nam wtedy skupić się na tym, co tu i teraz, ponieważ będziemy obawiać się zmiany myślenia i nowych doświadczeń. Ale powinniśmy stać się wtedy elastyczni w przetwarzaniu informacji.

Trzecia retrogradacja przypadnie na okres między 9 września a 2 października w Wadze i będzie cofać się ku Pannie. W efekcie tej retrogradacji nauczymy się, jak w jasny i zwięzły sposób komunikować się z innymi ludźmi.

Czwarty i ostatni obrót Merkurego w przeciwnym kierunku nastąpi pomiędzy 29 grudnia a 18 stycznia 2023 roku w Koziorożcu. Będziemy wtedy czuć, że nie mamy czasu na zajęcie się wszystkim, co chcemy osiągnąć, co oznacza potrzebę reorganizacji naszych działań.

Złączenie Jowisza i Neptuna

Szczęśliwy Jowisz i rozmarzony Neptun zderzają się w Rybach 12 kwietnia. To ważny dzień dla miłości. Zmierzamy wtedy w stronę nowej romantycznej wizji, która wykroczy poza ograniczony czas i otworzy nasze serca na bezwarunkową miłość.

Jowisz

Planeta ekspansji, Jowisz, rozpoczyna rok w uroczych Rybach. 10 maja wkracza w znak Barana, gdzie pozostanie do 28 października. Ten tranzyt spowoduje, że staniemy się trochę samolubni, ale pozwoli na realizację ustalonych celów. Jowisz ponownie znajdzie się w znaku Ryb pomiędzy 28 października a 20 grudnia – w czasie pełnym mistycyzmu i współczucia. Następnie wróci do Barana, gdzie pozostanie od 20 grudnia do 16 maja 2023.

Przesunięcie węzłowe

Węzły Przeznaczenia zmieniają znak co półtora roku. Wpływa to na oddziałującą na nas energię, pojawiające się zaćmienia i ustala docierające do nas sygnały kosmiczne. Może też prowadzić do rozbieżności w tym, czego się uczymy, doświadczamy i co czujemy.

Węzły Przeznaczenia przesuną się na oś Byk–Skorpion 18 stycznia (pozostaną w tych znakach na kolejne półtora roku), co pozwoli nam na usunięcie murów stojących pomiędzy nami a innymi ludźmi.

Węzeł Północny będzie znajdował się w Byku, zwracając uwagę na to, co przyciągamy i co nas interesuje. To najlepszy czas, by zdecydować się na partnerstwo. Pozwólmy sobie na przyjemności i bądźmy dla siebie wyrozumiali. To również moment wzmożenia kreatywności. Nie skupiajmy się na przeszłości, bądźmy w zgodzie z teraźniejszością.

Węzeł południowy będzie w Skorpionie, przez co możemy pozwolić sobie na wydawanie pieniędzy, a także wymyślić odpowiednią taktykę, by postawić na swoim. Skupimy się na kwestiach materialnych i na tym, co materialnego możemy zbudować.

Układ Uranu i Węzła Północnego

Rewolucyjna planeta Uran i Północny Węzeł Przeznaczenia nawiążą kontakt 31 lipca. Doprowadzi to do radykalnych zmian w zakresie ekonomii, polityki, pozyskiwania żywności oraz środowiska naturalnego. To również czas, gdy świat pójdzie w stronę przyszłości.

Zaćmienia w 2022 roku

W roku 2022 zdarzą się cztery zaćmienia. Są one wyznacznikami czasu, rzucają światło na ważne zagadnienia i odsłaniają sprawy, których wcześniej nie zauważaliśmy. Ich pojawienie się to wezwanie do natychmiastowego działania, przez co uważa się je za wskaźniki wydarzeń o dużym znaczeniu. Zaćmienie Słońca jest podobne do nowiu Księżyca, natomiast zaćmienie Księżyca przypomina intensywną pełnię Księżyca.

Zaćmienie Słońca przypada na 30 kwietnia w Byku. Zachęca nas do pielęgnacji związków, dbania o pełne, wspaniałe życie, odpoczynku oraz wykorzystywania talentów kreatywnych do osiągania wielkich rzeczy.

Zaćmienie Księżyca w Skorpionie 16 maja przyniesie problemy z komunikacją, dlatego tak ważne jest, by w bezpośredni sposób dzielić się z innymi naszymi uczuciami i opiniami.

25 października to dzień zaćmienia Słońca w Skorpionie, które nawołuje do zmian, transformacji, ewolucji. To moment rozwoju, na który czekamy.

Zaćmienie Księżyca w Byku 8 listopada popycha nas ku zapomnieniu na chwilę o naszym ego i zaangażowaniu się w pełni w związki z ukochanymi ludźmi oraz w rzeczy, które są dla nas ważne – bez względu na koszty.

Retrogradacja Marsa

Retrogradacja Marsa zdarza się raz na dwa lata. Ta ognista planeta reprezentuje nasze popędy, energię, pasję oraz sposób, w jaki upominamy się o swoje. Atmosfera retrogradacji jest dla nas męcząca, sprawiając, że jesteśmy bardziej bierni niż zwykle.

Retrogradacja Marsa rozpocznie się w Bliźniętach 30 października i zakończy 12 stycznia 2023 roku. Ponieważ odbędzie się w Bliźniętach, będziemy mieli problem z precyzyjnym wyrażaniem się i wybierzemy mniej emocjonalne odpowiedzi, reakcje na różne kwestie. Będą towarzyszyły nam lęki o różnym natężeniu, ale uda nam się rozwijać, jeśli mądrze wybierzemy projekty, w które się zaangażujemy, i sprawy, o które będziemy walczyć.

Artykuł w oryginale ukazał się na vogue.co.uk.

Lisa Stardust
Proszę czekać..
Zamknij