Znaleziono 0 artykułów
22.09.2023

Królowa Letycja ma nową ulubioną fryzurę. Wysoki kucyk to świetne uczesanie dla kobiet 50+

22.09.2023
(Fot. Getty Images)

Królowa Letycja znalazła doskonałą fryzurę dla kobiet 50+. Jej inspirowany latami 2000. kucyk dodaje nonszalancji i odejmuje lat. Nic dziwnego, że ostatnio to ulubione uczesanie hiszpańskiej monarchini.

Kucyk królowej Letycji w stylu Y2K to idealne uczesanie dla dojrzałych kobiet

Kucyk, który królowa Letycja ostatnio czesze na oficjalne wyjścia, jest bez wątpienia jedną z tych odmładzających fryzur, które są najlepsze dla kobiet w wieku 50+. Po raz pierwszy hiszpańską monarchinię widzieliśmy w tym uczesaniu na początku września jako dopełnienie marynarskiego looku od Hugo Bossa. Później wybrała je do tweedowej marynarki Massimo Dutti. W obu przypadkach fryzura królowej Letycji stanowiła nieformalny akcent w jej tradycyjnym wizerunku i wygląda na to, że stała się jedną z jej ulubionych. Kucyk z przedziałkiem z boku i kosmykiem włosów założonym za ucho to dowód na to, że to właśnie najbardziej swobodne fryzury sprawdzają się najlepiej. Mamy tu zresztą do czynienia z królewską wersją trendu, który od jakiegoś czasu cieszy się popularnością wśród gwiazd. Jedną z jego głównych ambasadorek jest Bella Hadid, która przywraca do łask fryzury z przedziałkiem z boku z początku XXI wieku, spopularyzowane między innymi przez Mischę Barton w serialu „Życie na fali”.

(Fot. Getty Images)

Zalety nonszalanckich fryzur

Już kilka lat temu stylista Sam McKnight, który pracował między innymi z Cate Blanchett i Kate Moss, zdradził nam w wywiadzie jedną ze złotych zasad dotyczących odmładzających fryzur: – Nieodpowiednie uczesanie może postarzyć cię o dziesięć lat. Aby tego uniknąć, guru fryzjerstwa stawiał na nonszalanckie upięcia, ciasne koki lub niezawodny kucyk z lat 60. W przypadku królowej Letycji mamy do czynienia z połączeniem inspiracji latami 60. z odrobiną lat 2000. Monarchini już od dawna jest zwolenniczką tego typu swobodnych, niewymuszonych upięć z luźnymi pasmami i subtelnymi niuansami, które pozwalają odświeżyć każdą stylizację. Prezentowana przez nią fryzura jest doskonałym tego przykładem.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es.

Ana Morales
Proszę czekać..
Zamknij