Znaleziono 0 artykułów
28.10.2021

Kozaki Patti Louis Vuitton: najbardziej pożądany model butów na jesień

28.10.2021
(Fot. Getty Images/EDWARD BERTHELOT)

W którym obozie sportowym jesteś? Czy wolisz buty do kolan, czy raczej do kostki? Lubisz solidne buty czy może klasyczne Chelsea? Niezależnie od tego, jakiemu stylowi jesteś wierna, nietypowe kozaki Patti od Louis Vuitton mogą sprawić, że odrzucisz wszystkie swoje uprzedzenia w kwestii obuwia.

Luźny, zapinany na zamek kształt, ozdobiony ćwiekami i nitowanymi klapami na palcach przypominającymi epolety, został zainspirowany kurtkami motocyklowymi. Premiera butów odbyła się na pokazie Nicolasa Ghesquière’a na jesień/zimę 2021, który postawił sobie za cel stworzenie „czegoś wpływowego, czegoś, co przekazuje nadzieję i radość z tego, co nadejdzie, a ludzie będą się dobrze bawić, oglądając to”.

Bella Hadid w butach Louis Vuitton (Fot. Getty Images/EDWARD BERTHELOT)

Nowe, eleganckie buty LV z wybiegu szybko pojawiły się na ulicy. Bella Hadid i Amber Valletta nosiły je na pokazach couture w lipcu, a już podczas kolejnych tygodni mody, na sezon wiosna-lato 2022, w butach Patti, często zdobionych monogramami LV, pojawili się goście.

Amber Valletta w butach Louis Vuitton (Fot. Getty Images/EDWARD BERTHELOT)

Elegancka alternatywa dla poduszkowych botków LV, luźne wykończenie i niski klinowy obcas sprawiają, że Patti są łatwe do noszenia, a dwie długości oznaczają, że znajdą się tu modele dla fanek długich i krótkich butów. Do wyboru jest wiele kombinacji kolorystycznych: żywy, jaskrawy błękit i granat, czekoladowy brąz i musztardowy żółty, akcenty różu lub klasyczna czerń. Pokaz Ghesquière’a na wiosnę-lato 2022 potwierdził, że pasują one do wszystkiego, od luźnych dżinsów po tiulowe spódnice i mieniące się metaliczne sukienki.

Venus Williams w butach Louis Vuitton (Fot. Getty Images/EDWARD BERTHELOT)

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij