Znaleziono 0 artykułów
15.07.2020

Dokument o Spice Girls

15.07.2020
Spice Girls / (Fot. Tim Roney/Getty Images)

Z okazji 25. rocznicy premiery singla „Wannabe”, Channel 4 wyemituje film dokumentalny o najpopularniejszym girlsbandzie lat 90-tych. Premiera w 2021 roku.

„Girl Powered: The Spice Girls” to zbiór archiwalnych materiałów i przełomowych wywiadów, które pokażą drogę do sukcesu Posh, Baby, Ginger, Sporty i Scary Spice. - Nie mogliśmy odpuścić historii, która pokazuje, jak niezwykle popularny zespół Spice Girls zmienił nasze społeczeństwo. Spice Girls odzwierciedlały i znacząco wpływały na pokolenie ówczesnych kobiet. Po niemal 30 latach od założenia zespołu, ich działalność ma wpływ na współczesny feminizm - mówiła Alisa Pomeroy, redaktorka filmów dokumentalnych w Channel 4.

Kim były Spice Girls?

Zespół Spice Girls działał od połowy lat 90. do 2000 roku. W 1996 grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Virgin Records i wydała debiutancki singel „Wannabe”, który zdobył pierwsze miejsce list przebojów w 37 krajach. Pierwszy album, „Spice”, został sprzedany w ponad 31 milionach kopii na całym świecie. To najchętniej kupowany album wykonywany przez żeński zespół w historii. W 2007 i 2019 roku zespół powrócił do działania z okazji trasy koncertowej. Pierwszy powrót został uwieczniony przez BBC w filmie dokumentalnym „Giving You Everything”. Decyzja kanału Channel 4 zbiega się w czasie z informacją o trasie koncertowej Spice Girls. Termin jest planowany na 2021 rok z okazji 25 rocznicy powstania zespołu. Mel C, Mel B, Geri Horner i Emma Bunton planują koncerty w Australii, Europie i Ameryce.

Premiera filmu dokumentalnego odbędzie się w 2021 roku. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij