Znaleziono 0 artykułów
24.05.2022
Artykuł sponsorowany

Dr Irena Eris partnerem filmu nominowanego na festiwalu w Cannes

24.05.2022
Fot. Materiały prasowe

Film „The Silent Twins” to pełnometrażowy debiut anglojęzyczny polskiej reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Cannes, która rozpoczęła się 17 maja, polsko-brytyjska koprodukcja otrzymała nominację do nagrody Un Certain Regard, która docenia produkcje wyróżniające się oryginalnym stylem i sposobem postrzegania świata przez twórców. Partnerem filmu jest marka Dr Irena Eris.

Wsparcie kobiet w realizacji życiowych pasji i celów jest jednym z najważniejszych elementów misji marki Dr Irena Eris, która od lat pomaga polskim twórczyniom, patronuje wystawom, wydarzeniom oraz instytucjom kultury. Od 2017 r. jest też partnerem festiwalu filmów fabularnych w Gdyni oraz angażuje się w ambitne projekty filmowe. „The Silent Twins” jest kolejną – po „Iluzji” w reżyserii Marty Minorowicz, z Agatą Buzek w roli głównej, czy dokumencie „Jeden dom” autorstwa reżyserek Karoliny Anny Kuty i Patrycji Skorupskiej – produkcją, której marka jest partnerem.

Fot. Materiały prasowe

„The Silent Twins” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej to oparta na faktach historia June i Jennifer Gibbons – czarnoskórych bliźniaczek, które w czasach dzieciństwa odmówiły komunikacji ze światem zewnętrznym. We własnych czterech kątach stworzyły zrozumiały jedynie dla siebie język oparty przede wszystkim na mimice i gestach. – Historia przedstawiona w filmie to przejmująca i tragiczna opowieść o wykluczeniu społecznym, zastraszaniu i niezrozumieniu, mogących stać się dla człowieka katalizatorem silnych, rzadko spotykanych mechanizmów obronnych. Mimo że akcja filmu opowiada o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat, jego temat jest ważny i wciąż aktualny – mówi Klaudia Śmieja-Rostworowska, współwłaścicielka firmy Madants, producentka „The Silent Twins”. Za produkcję filmu odpowiadają też Bogna Szewczyk-Skupień z ramienia Madants oraz Ewa Puszczyńska z Extreme Emotions. – Jesteśmy dumne, że film poruszający tak ważną historię został dostrzeżony na arenie międzynarodowej oraz że za jego powstaniem stoją tak utalentowane przedstawicielki polskiej i międzynarodowej kinematografii – zgodnie przyznają.

Fot. Materiały prasowe

Nie da się bowiem ukryć, że „The Silent Twins” jest produkcją zdominowaną przez kobiety. Razem z Marcinem Macukiem muzykę do filmu skomponowała Zuzanna Wrońska. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski, za scenografię zaś odpowiadała Jagna Dobesz, a za kostiumy Katarzyna Lewińska. Montaż jest dziełem Agnieszki Glińskiej. Autorką scenariusza, który jest adaptacją książki „The Silent Twins” autorstwa Marjorie Wallace – Adrea Seigel.

– Polskie artystki od lat udowadniają, że z powodzeniem mogą rywalizować i odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej. Agnieszka Smoczyńska należy właśnie do tego grona – kobiet odważnych, które realizują swoje marzenia i plany, jednocześnie podejmując tematy istotne, takie jak wykluczenie społeczne, dyskryminacja czy sytuacja kobiet – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris. Marka wspierała produkcję „The Silent Twins” od samego początku, m.in. zapewniając kosmetyki, które wykorzystano do charakteryzacji aktorek i aktorów.

Fot. Materiały prasowe

Luksusowe produkty bazują na przełomowych recepturach projektowanych w oparciu na własnych zgłoszeniach patentowych, nowatorskich technologiach oraz najlepszych, często trudno dostępnych składnikach. Ciężka praca grupy ekspertów z różnych dziedzin sprawia, że kosmetyki Dr Irena Eris od lat wyróżniają się na rynku. – To dla nas zaszczyt, że możemy wspierać tak ambitny i ważny projekt, jakim jest „The Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej – podkreśla Łodygowska. Nie ukrywa też, że tym bardziej markę Dr Irena Eris cieszy to, że produkcja otrzymała nominację na festiwalu w Cannes.

Polskim dystrybutorem filmu „The Silent Twins” jest Gutek Film. Za dystrybucję na świecie odpowiada Focus Features.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij