Znaleziono 0 artykułów
12.02.2021

Drugi sezon serialu „Wielka” z Elle Fanning

12.02.2021
(Fot. materiały prasowe)

Na Instagramie Elle Fanning wcielającej się w carycę Katarzynę II w serialu HBO pojawiła się fotografia zdradzająca szczegóły drugiego sezonu. Powrócimy do roku 1754, gdy monarchini spodziewała się dziecka.

W zeszłą środę satyryczny serial „Wielka”, luźno przedstawiający historię carycy Katarzyny II, otrzymał nominację do trzech Złotych Globów w kategoriach: najlepszy serial komediowy, najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu (Elle Fanning) oraz najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu (Nicholas Hoult). Wczoraj twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy w związku z nadchodzącym drugim sezonem.

Na instagramowym profilu Elle Fanning, wcielającej się w tytułową bohaterkę, pojawiło się zdjęcie sugerujące, że w najnowszej części caryca będzie spodziewać się dziecka. „Szykujemy coś specjalnego” – napisała pod fotografią, na której pozuje ze sztucznym ciążowym brzuchem spiętym błękitnym gorsetem. W rzeczywistości Katarzyna II Wielka doczekała się czterech potomków. Jej pierwszy syn przyszedł na świat w 1754 roku. Możemy się zatem spodziewać, że ta epoka wyznaczy główną oś sezonu.

(Fot. materiały prasowe)

O serialu

„Wielka” to barwne przedstawienie drogi, jaką musiała przebyć najdłużej panująca kobieta w historii Rosji. Serial rozpoczyna się w chwili, gdy Katarzyna przybywa do Petersburga, aby poślubić wielkiego księcia, później cesarza Piotra III. Na dworze zdaje sobie sprawę, że musi użyć sprytu jeśli chce przetrwać. W produkcji występują Elle Fanning („Czarownica”) jako caryca Katarzyna i Nicholas Hoult („Mad Max: Na drodze gniewu”) jako car Piotr. Na ekranie zobaczymy również Phoebe Fox ( „Godzina policyjna”), Adama Godley’a („Zapiski młodego lekarza”), Gwilym Lee („Bohemian Rhapsody”), Douglasa Hodge’a („Dom grozy”), czy Sebastiana de Souza ( „Rodzina Borgiów”).

Pierwszy sezon dostępny jest na HBO GO.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij