Znaleziono 0 artykułów
10.11.2020
Artykuł partnerski

Dwie minuty do piękna

10.11.2020
Fot. materiały prasowe

Technologia coraz bardziej sprzyja urodzie. A ponieważ żadna pielęgnacja nie może się obejść bez dokładnego oczyszczania, przygodę z upiększającymi urządzeniami warto zacząć właśnie od tego etapu. Przedstawiamy ageLOC® LumiSpa™ marki Nu Skin® – najnowocześniejszy sposób na idealnie czystą skórę twarzy. Pomaga nadać jej gładkość bez wychodzenia z domu!

Większość z nas słyszała, część korzystała z masek na twarz bazujących na świetle LED, zna domowe terapie mikroprądami lub wibracjami i na co dzień stosuje ultradźwiękowe narzędzia do higieny jamy ustnej czy wprowadzania w głąb skóry aktywnych składników kosmetycznych.

Ale czy słyszeliście o klipsach z czujnikiem promieniowania UV, które można przymocować do ubrania lub torby? Mają one na celu edukowanie na temat ekspozycji na promieniowanie UV i zachęcanie do regularnego stosowania kremów przeciwsłonecznych. Dane z czujnika są przesyłane wprost do zainstalowanej w telefonie aplikacji.

Są też na rynku przenośne skanery, które analizują stan skóry twarzy. Skanują pory, poziom nawilżenia skóry i rejestrują pojawianie się zmarszczek. Powiększony obraz skóry wyświetlany jest na telefonie, a w ślad za nim podążają opracowane na tej podstawie zalecenia dotyczące pielęgnacji. Wszystkie wyniki są przechowywane w aplikacji, aby zapewnić indywidualne rozwiązania i móc śledzić postępy. Intrygujące, prawda?

Fot. materiały prasowe

Liczy się wnętrze

Wiadomo, że wpływ promieniowania słonecznego oraz zanieczyszczeń środowiskowych sprzyja powstawaniu i zwiększeniu aktywności wolnych rodników, które uszkadzają komórki skóry, naruszają jej strukturę i osłabiają funkcjonowanie. Wynikiem szkodliwych procesów utleniania zachodzących w komórkach jest widoczne gołym okiem starzenie się skóry.

Fot. materiały prasowe

Coś jednak sprawia, że niektórzy wyglądają na znacznie młodszych od swoich rówieśników, choć żyją w podobnych warunkach. Nu Skin® znalazło naukowe wyjaśnienie tego sekretu. Sensacyjne wyniki badania przeprowadzonego przez Nu Skin® i niezależnych naukowców wykazują, że w organizmie każdego człowieka występują czynniki odpowiedzialne za uwidacznianie się procesu starzenia – niezależne od warunków zewnętrznych. Jednym z tak zwanych Supermarkerów lub arSupermarkerów odpowiedzialnych za proces starzenia jest obecny na powierzchni komórek enzym (arNOX), który generuje szkodliwe wolne rodniki, mogące uszkadzać struktury kolagenu i elastyny w skórze. To oznacza starszy wygląd.

Konkrety? Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda* wykazało, że osoby o niskim poziomie enzymu arNOX w surowicy w klinicznych testach są klasyfikowane jako średnio o siedem lat młodsze, niż na to wskazuje ich metryka. Osoby o wysokim poziomie enzymu arNOX wyglądają natomiast na starsze, niż są w rzeczywistości. Nie można się przed tym wewnętrznym szkodnikiem schować jak przed słońcem, ale okazuje się, że można przeciwdziałać jego aktywności. Z pomocą nadchodzi wiedza wypracowana przez Nu Skin® ageLOC®. Przebadane składniki pomagają bowiem zapobiegać ekspresjii wolnych rodników w naskórku przez związanie z enzymem arNOX, zabezpieczając tym samym komórki przed procesami utleniania i pozwalając zachować atrakcyjny wygląd skóry na dłużej.

Fot. materiały prasowe

– W miarę kontynuowania naszych pionierskich badań genetycznych związanych z przeciwstarzeniową technologią ageLOC® coraz szerzej otwieraliśmy drzwi prowadzące do lepszego poznania genetycznych przyczyn procesu starzenia się, umożliwiając większej liczbie osób na dłużej zachować młodość – mówi dr Joe Chang, główny dyrektor naukowy Nu Skin®.

Dzięki innym badaniom firma Nu Skin® zidentyfikowała także unikalne grupy genów (określane jako Skupiska Genów Młodości) związane z procesem starzenia się i warunkujące jego przebieg. Unikalne podejście ukierunkowane jest na ekspresję tych genów i wspiera przywrócenie ich do najkorzystniejszej konfiguracji charakterystycznej dla młodej skóry.

Rozwój produktów Nu Skin® został zainspirowany przełomowym odkryciem i połączeniem unikalnych składników z produktami, których zadaniem jest dostarczanie podobnych korzyści.

Dwie minuty do piękna

Jednym z takich produktów jest ageLOC® LumiSpa ™ firmy Nu Skin®, który został stworzony, aby zapewnić skuteczne codzienne oczyszczanie przy użyciu nowoczesnych technologii.

Na tym nie koniec: aby uczynić codzienne mycie (i odmładzanie) twarzy jeszcze przyjemniejszym i łatwiejszym, marka stworzyła odpowiednie produkty kosmetyczne oraz silikonowe nakładki przeznaczone do różnych rodzajów skóry.

Najbardziej przekonujące zawsze są efekty, tu widoczne natychmiast. Mycie twarzy dwa razy dziennie przez dwie minuty sprawia, że nasza skóra wygląda jaśniej, jest bardziej miękka i odświeżona. Dzięki delikatnej silikonowej głowicy urządzenia opatentowana technologia ruchów dwusensorowych sprawia, że ageLOC® LumiSpa™ porusza się w sposób jak najbardziej zoptymalizowany, aby zapewnić skórze gładkość, a jednocześnie delikatnie, ale dokładnie oczyścić twarz z wszelkich zanieczyszczeń, zmywa makijaż oraz zmniejsza widoczność porów.

Fot. materiały prasowe

W zależności od potrzeb i rodzaju skóry można dobrać sobie najbardziej pożądaną głowicę. Normalna głowica silikonowa jest odpowiednia dla wszystkich typów cery, ale można sięgnąć też po głowicę twardą – mocniej złuszczającą naskórek (idealna dla osób o tłustej cerze) albo bardzo delikatną, która świetnie sprawdza się u osób z cerą wrażliwą lub skłonną do wyprysków. Poza głębokim oczyszczeniem ageLOC® LumiSpa™ delikatnie złuszcza martwy naskórek. Sprawiając, że pory są mniej widoczne, a koloryt cery jest jednolity i pełen blasku.

Regularne stosowanie ageLOC®LumiSpa ™ sprawia, że skóra jest aksamitnie gładka.

Towarzysze przyjemności

Urządzenie ageLOC® LumiSpa™ to wodoodporny i nadający się do ponownego ładowania przenośny sprzęt. Powinien być stosowany razem ze specjalnie stworzonymi przez markę, kompatybilnymi produktami do oczyszczania, które dodatkowo optymalizują efektywność opatentowanych silikonowych głowic. AgeLOC® LumiSpa™ oferuje pięć produktów do oczyszczania, każdy dla innego typu skóry.

Kosmetyk do cery suchej (Dry) zawiera takie składniki, jak Mleczan Sodu, Sodium PCA (Sodium Pyroglutamic Acid), Glicyna, Fruktoza, Niacynamid, Skwalan i Inozytol, by chronić naturalne nawilżenie skóry oraz łagodzący ceramid Salicyloyl-phytosphingosine.

Produkt do skóry normalnej i mieszkanej (Normal) jest mieszanką z Betainy Kokosowej, Gliceryny, olejku z ostropestu plamistego, wyciągu z alg Porphyra Umblilicas i Nannochloropsis. Pomaga utrzymać równowagę skóry.

Osoby ze skórą tłustą powinny sięgnąć po Oily, czyli mieszankę oczyszczających Siarczanów i Betainy oraz wyciągu z korzenia rdestowca ostrokończystego (Polygonum cuspidatum) i z soku granatu.

Dla wrażliwców opracowano żelowy krem Sensitive z łagodnym systemem środków powierzchniowo czynnych oraz z ekstraktem z nasion Avena Sativa (owies), wyciągiem z kory Pinus Tabulaeformis i Bisabololem, aby ukoić delikatną skórę.

Dla cery skłonnej do wyprysków i niedoskonałości ageLOC® LumiSpa™ proponuje produkt oczyszczający Blemish Prone. Ma on łagodną formułę, która zawiera kwas salicylowy, aby zmniejszyć widoczność wyprysków. Zawiera również Karnozynę, aby zapewnić korzyści przeciwutleniające.

 XXI wiek daje sporo nowych możliwości. Zamiast zwykłego mycia twarzy sięgamy po łatwą i przyjemną w użyciu maszynę, sprawiającą, że codzienne oczyszczanie staje się zabiegiem wspierającym zachowanie młodego wyglądu. Technologia w służbie urody to doskonały wybór. Szczególnie kiedy możemy korzystać z niej codziennie, we własnym domu.

 

*A Randomized Pilot Study Of The Relationship Between arNOX Levels And Appearance Of Skin Aging In Healthy Women, Stanford University

Maja Mendraszek-Goser
Proszę czekać..
Zamknij