Znaleziono 0 artykułów
08.06.2020

Etyczne marki z całego świata w jednym miejscu

08.06.2020
(Fot. Materiały prasowe)

Platforma e-commerce’owa White Label Project łączy projektantów z RPA, Maroko, czy Ghany, którzy z szacunkiem dla rzemiosła i środowiska naturalnego tworzą modę lokalnie. 

Platforma White Label Project łączy projektantów mody i twórców, którym zależy na zachowaniu tradycji rzemiosła. Poszerza ich pracę o kontekst współczesnego designu, oferując przy tym stały dochód. Platforma wspiera projektantów z całego świata i promuje naturalne tkaniny, pozyskiwane w zrównoważony sposób. W ofercie znalazły się marki takie jak Mola Sasa autorstwa Yasmin Sabet, która pracuje z ludnością rdzenną Kuna, czy AAKS autorstwa Akosua Afryie, która projektuje torebki w północnej Ghanie. Z kolei biżuteria Pichulik od Katherine Pichulik z Republiki Południowej Afryki to starannie wykonane akcesoria, z użyciem lin żeglarskich z recyklingu. 

(Fot. Materiały prasowe)

– Jesteśmy zdeterminowane, by działać długoterminowo poprzez model biznesowy, który jest zrównoważony na wielu płaszczyznach: ekonomicznej, społecznej oraz środowiskowej. Chcemy pokazać, że wszystkie te płaszczyzny zrównoważonego rozwoju mogą ze sobą współgrać – mówiły założycielki platformy, Ann-Kathrin Zotz i Caroline Foerster.

Dzięki wirtualnej przestrzeni twórcy mody mogą dzielić się historiami i inspiracjami, a także rozwijać biznes. WLP łączy małe przedsiębiorstwa z międzynarodowymi organizacjami, by promować zrównoważone podejście do designu i mody, a także prowadzenia biznesu. 

WLP ma w planach tworzenie globalnej społeczności, która dzieliłaby się wiedzą i ekspertyzą. Projektanci mogliby w ten sposób inspirować się wzajemnie i współpracować przy projektach. Dzięki inicjatywie przyszłość designu i mody może stać się bardziej zrównoważona i świadoma.

(Fot. Materiały prasowe)

 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij