Znaleziono 0 artykułów
13.08.2020

Film dokumentalny o Helmucie Newtonie

13.08.2020
(Fot. Helmut Newton)

Dokument o jednym z najwybitniejszych fotografów XX wieku zostanie premierowo pokazany podczas tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity we wrześniu.

Helmut Newton zasłynął z odważnych kadrów nagich kobiet. Zamiast rozerotyzowanych aktów, Newton wydobywał z modelek siłę i piękno. Historię samozwańczego profesjonalnego podglądacza będzie można obejrzeć w nowym filmie dokumentalnym w reżyserii Gero von Boehma. „Helmut Newton. Piękno i bestia” przedstawi złożony portret fotografa: od dzieciństwa, aż po powojenne losy. Pokaże, jak szlifował warsztat pod okiem niemieckiej fotografki mody Else Simon, służył w armii i zakładał pierwsze studio fotograficzne.

Helmut Newton  (Fot. Materiały prasowe/Best Film)

W filmie pojawią się redaktorka naczelna amerykańskiego „Vogue’a” Anna Wintour i modelka Claudia Schiffer, która w wieku siedemnastu lat pozowała dla fotografa. - Anna na ogół niechętnie udziela wywiadów, ale od razu zgodziła się wystąpić w moim filmie. Przyjaźniła się z Helmutem. Dla niego ona reprezentowała wszystkie cechy, które tak bardzo pociągały go w kobietach: piękno, elegancję, siłę, inteligencję i dowcip – mówi reżyser Gero von Boehm.

Premiera filmu odbędzie się podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity we wrześniu tego roku. Tegoroczna edycja zostanie podzielona na pokazy na żywo i te online. Dokument von Boehma pojawi się w kinach 13 listopada tego roku.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij