Znaleziono 0 artykułów
07.08.2020

Film o Quebonafide na Millennium Docs Against Gravity

07.08.2020
Kadr z filmu „Quebonafide: The Romantic Psycho Film" / (Fot. Materiały prasowe)

W pierwszym filmie dokumentalnym o Quebonafide fani zajrzą za kulisy jego procesu twórczego. Premiera już we wrześniu tego roku podczas 17. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy zorganizowano Konkurs Polskich Filmów Dokumentalnych. Wśród nominowanych znalazł się film o raperze Quebonafide. Będzie mieć światową premierę podczas wrześniowego festiwalu. Opowie historię kilkutygodniowej podróży Quebo Koleją Transsyberyjską w głąb Azji, ale też w głąb siebie. Raper, prywatnie Kuba Grabowski, zastanawia się w filmie, jaką rolę w jego życiu odgrywa muzyka i czym jest dla niego wolność. Spotyka przypadkowych ludzi i odkrywa fascynujące miejsca w Rosji, Chinach czy Mongolii. Film pokazuje także pracę nad wydanym w kwietniu tego roku albumem „Romantic Psycho”.

Kto stoi za filmem?

Producentem filmu jest Red Bull Media House, znany z filmów o tematyce sportowej, kulturalnej i lifestylowej. Dokument pozwoli fanom zajrzeć za kulisy prywatnego życia rapera – wykorzystano materiały nigdy wcześniej nie pokazywane w mediach.

Premiera

Premiera filmu odbędzie się podczas 17. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Tegoroczne wydarzenie zostało podzielone na edycję kinową pomiędzy 4, a 18 września w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy oraz edycję wirtualną od 19 września do 4 października.

Kim jest Quebonafide?

(Fot. Piotr Szapel)

Kuba Grabowski urodził się w 1991 roku w Ciechanowie. Od 2008 roku występował w duecie z Yochimu jako Fuso. Solowo zaczął działać od 2014 roku. 27 marca 2015 roku wydał debiutancki album „Ezoteryka”, który trafił na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Dwa lata później powtórzył sukces „Egzotyką”. Założył wytwórnię QueQuality. Z Taco Hemingwayem stworzył duet Taconafide. Razem wydali album „Soma 0,5 mg”, który sprzedał się w 150 tys. Egzemplarzy i dostał statuetkę Fryderyka. Raper ma na koncie Złote, Platynowe i Diamentowe Płyty, a także medal „Za Zasługi dla Ciechanowa”, otrzymany z rąk prezydenta miasta.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij