Znaleziono 0 artykułów
19.04.2021

Najsmaczniejsze produkcje na Netfliksie

19.04.2021
„Maria Antonina” / Fot. East News

Oscarowe produkcje pełne pudrowanych ciasteczek, kultowe komedie z wystawnymi ucztami w tle i apetyczne programy kulinarne z najdalszych zakątków ziemi – w poszukiwaniu kulinarnych inspiracji wybieramy najbardziej apetyczne propozycje Netfliksa.

Filmy:

„Maria Antonina”

 

Niech jedzą ciastka – brzmi słynny, choć zmyślony cytat przypisywany Marii Antoninie (w którą wcieliła się tu Kirsten Dunst). Pudroworóżowe ciasta, bogato zdobione tartaletki i inne wyrafinowane słodycze są widoczne niemal w każdej scenie filmu Sofii Coppoli. Wszystkie słodkości przygotowała francuska cukiernia Ladurée.

„Ugotowany”

 

Adam Jones (Bradley Cooper), genialny szef kuchni, niegdyś guru paryskich restauratorów, zaczyna od zera w Londynie. Aby odzyskać uznanie, Adam kompletuje zespół najzdolniejszych młodych kucharzy. Wśród nich jest Helene (Sienna Miller), której uroda i charyzma zamieszają mu w głowie. Apetyczna komedia romantyczna na wieczór we dwoje.

„Julie i Julia” / Fot. materiały prasowe Netflix

„Julie i Julia”

 

Julie Powell (Amy Adams) marzy, żeby zostać pisarką. Pewnego dnia wpada na szalony pomysł, żeby w ciągu roku przygotować wszystkie 524 przepisy z legendarnej książki kucharskiej Julii Child (Meryl Streep), a doświadczenia opisać na blogu. Film Nory Ephron to opowieść o dwóch wyjątkowych kobietach, pasji i miłości do jedzenia.

„Charlie i fabryka czekolady”

 

Ubogi Charlie Bucket znajduje jeden z pięciu złotych biletów wstępu do ogromnej fabryki czekolady. Szczęśliwym wybrańcom towarzyszy ekscentryczny właściciel, Willy Wonka (Johnny Depp). Ponad 15 lat po premierze bajkowa produkcja Tima Burtona z absurdalną ilością słodyczy w tle wciąż robi wrażenie.

„Jedz, módl się, kochaj” / Fot. materiały prasowe Netflix

„Jedz, módl się, kochaj”

 

Adaptacja bestsellerowej biografii Elizabeth Gilbert w reżyserii Ryana Murphy’ego z Julią Roberts w roli głównej. To historia rozwódki, która wyrusza w roczną podróż do Włoch, Indii oraz Indonezji. Pobyt bohaterki w stolicy pizzy i pasty to uczta dla oczu (i cierpienie dla żołądka).

Programy:

„Chef’s Table”

 

Prawdopodobnie najpopularniejszy food show na Netfliksie. Poznajemy tu gwiazdy sztuki kulinarnej z całego świata. Obserwowanie ich przy pracy nad nowatorskimi daniami to uczta dla zmysłów.

„Chef’s Table” / Fot. materiały prasowe Netflix

„Uliczne jedzenie”

 

Z ekskluzywnych restauracji przenosimy się na ulice światowych metropolii. To w niepozornych lokalach i na stoiskach dzieje się prawdziwa magia. Drugi serial twórców „Chef’s Table” to smakowita podróż po najdalszych zakątkach ziemi z pysznym jedzeniem w roli głównej.

„Cztery składniki”

 

Całe życie spędziłam na poszukiwaniu tajników dobrego smaku. Okazało się, że za sukces tych wszystkich dań, które dane mi było spróbować, odpowiadają cztery elementy – słoność, tłustość, kwaśność i odpowiednia temperatura – mówi Samin Nosrat. Amerykańska szefowa kuchni i autorka bestsellera o tym samym tytule zaprasza nas w smakowitą podróż po najróżniejszych kulturach.

Fot. materiały prasowe Netflix

„Uczta z resztek”

 

Programom kulinarnym słusznie zarzuca się marnowanie jedzenia. W „Uczcie z resztek” uczestnicy gotują tylko z lodówkowych resztek. Ich kreatywność nie zna granic. W czasie każdego półgodzinnego odcinka kucharze wyczarowują z resztek prawdziwą ucztę, a my skrzętnie notujemy ich rozwiązania.

„Nailed it!”

 

Propozycja dla miłośników słodkości i (nie zawsze) pięknych wypieków. W każdym odcinku cukiernicy amatorzy otrzymują za zadanie odtworzenie słynnego wypieku. Na zwycięzcę czeka nagroda – 10 tysięcy dolarów. „Nailed it!” kochamy przede wszystkim za zerwanie z obrazkiem idealnego ładu w kuchni. W końcu komu z nas się nie zdarzyła spektakularna porażka?

Fot. Branislav Simoncik

Więcej kulinarnych inspiracji znajdziecie w nowym numerze „Vogue Polska”. Do kupienia w kioskach i na Vogue.pl.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij