Znaleziono 0 artykułów
29.04.2021
Artykuł sponsorowany

Jak właściwie dobrać słuchawki?

29.04.2021
Fot. materiały prasowe

Szukając idealnych słuchawek, należy zwrócić uwagę na model, materiał, z których zostały wykonane i wyjątkowe funkcje. O to, jak dopasować je do naszych potrzeb, pytamy eksperta marki Fresh ‘n Rebel, Michała Lepicha.

Indywidualne potrzeby

Zanim zabierzemy się za szukanie, warto zadać sobie kilka prostych pytań. – Powinniśmy się zastanowić, czy słuchawki mają nam posłużyć jako muzyczny podkład do biegania, czy będziemy chcieli również za ich pośrednictwem prowadzić rozmowy, a może używać ich tylko do oglądania filmów? – mówi Michał Lepich, Country Manager Fresh ‘n Rebel.

Na tym etapie warto zastanowić się również, jaki typ słuchawek odpowiada nam najbardziej – większe czy mniejsze, nauszne czy douszne, bezprzewodowe czy z kablem? Potem warto zwrócić uwagę na jakość dźwięku oraz oferowane przez słuchawki funkcje, takie jak ANC. Jest to opcja redukcji dźwięków z otoczenia, szczególnie przydatna, gdy potrzebujemy się skupić. Jeżeli korzystacie ze słuchawek w podróży, zwróćcie uwagę na pojemność baterii. Najnowsze słuchawki Code ANC od marki Fresh ‘n Rebel wytrzymują nawet do 30 godzin na jednym ładowaniu.

Fot. materiały prasowe

Najwyższej jakości design

– Wybierajmy solidne materiały, takie jak aluminium, a unikajmy plastiku. Nauszniki i pałąk powinny być pokryte miękkim materiałem, który zapewni nam pełen komfort nawet podczas wielu godzin użytkowania – dodaje Lepich. Silikonowa amortyzacja słuchawek Code ANC i miękkie nauszniki z ekologicznej skóry sprawiają, że sprzęt sam się do nas dopasuje.

Z myślą o indywidualnych preferencjach klientów marka Fresh ‘n Rebel zawsze oferuje szeroki wybór modeli i wariacji kolorystycznych. Słuchawki Code ANC zaprojektowano w klasycznej szarości, czyli kolorze roku według Instytutu Pantone, a także ponadczasowym granacie, powracającym do łask pudrowym różu, szlachetnym złocie oraz miętowym i rubinowym odcieniu – w sam raz dla miłośników koloru. Szeroka paleta barw pozwoli dobrać słuchawki do naszego indywidualnego stylu. 

Jak dbać o słuchawki?

Gdy wybierzemy upragniony model, warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które zapewnią słuchawkom dłuższe życia. – Unikanie uszkodzeń mechanicznych to najlepszy sposób, by nasze słuchawki służyły nam dłużej – mówi Lepich, zwracając uwagę na to, jak dobrym nawykiem jest odkładanie słuchawek do etui. Wybierając słuchawki Fresh ‘n Rebel w zestawie do większości modeli, otrzymujemy zawsze dopasowany pokrowiec, który zapewni im właściwe bezpieczeństwo.

– Ważne jest również dbanie o baterię. Wyłączajmy je, gdy ich nie używamy. Pamiętajmy też, by regularnie je ładować – dodaje. Gdy słuchawki ulegną zabrudzeniu, można je czyścić wilgotną ściereczką. Unikajmy bezpośredniego kontaktu z wodą, chrońmy słuchawki przed zbyt niskimi i zbyt wysokimi temperaturami.

Fot. materiały prasowe

Najmodniejsze słuchawki sezonu

Podobnie jak w modzie, w świecie designu trendy przychodzą i odchodzą. Niektóre tendencje cieszą się niesłabnącą popularnością: – Obserwujemy stale rosnące zainteresowanie modelami bezprzewodowymi, jak True Wireless oraz słuchawkami z technologią ANC. Największą popularnością cieszą się te słuchawki, które łączą obie te funkcjonalności, jak np. model Fresh ‘n Rebel Twins ANC – mówi Lepich.

Bezprzewodowe słuchawki Code ANC są jeszcze lżejsze od poprzedników (ważą zaledwie 220 gram), a dzięki funkcji składania i eleganckiemu pokrowcowi zmieścimy je nawet w mniejszej torebce. Słuchawki Code ANC pozwalają cieszyć się najwyższą jakością dźwięku dzięki funkcji redukcji szumów oraz funkcji Clear Voice Capture podczas rozmów telefonicznych. Model wyposażony jest również w asystenta głosowego, gotowego pomóc nam w każdej sytuacji.

Trendy przyszłości

– Przyszłość dzieje się dziś. To, co jeszcze pół roku temu wydawało niemożliwe, dziś staje się ogólnodostępne dzięki szybkiemu rozwojowi technologii – mówi Lepich. – Wprowadzany właśnie nowy model słuchawek Fresh 'n Rebel Clam Elite jest wyposażony w technologię profilowania ustawień słuchawek w oparciu o nasze indywidualne możliwości słyszenia. Każdy z nas słyszy inaczej, inaczej może dźwięki odbierać lewe i prawe ucho, inna jest wrażliwość na niskie czy wysokie tony. Dlatego na potrzeby słuchawek Clam Elite stworzyliśmy aplikację, która pomaga nam w określeniu tego, jak słyszymy dźwięki. Na podstawie krótkiego testu aplikacja skalibruje ustawienia słuchawek, aby zapewnić nam optymalny odsłuch. Dzięki temu słuchawki będą idealnie „skrojone” pod nas – dodaje.

Julia Właszczuk
Komentarze (1)

Tomasz Szczęsny10.05.2021, 20:52
Teraz niestety nastała moda na słuchawki douszne, a ja zwyczajnie ich nie lubię i są dla mnie niewygodne. Żeby kupić dobre słuchawki nauszne długo musiałem się naszukać i wreszcie spocząłem na Philipsie TAPH805. Dobra jakość wykonania, dźwięku i bateria długo trzyma.
Proszę czekać..
Zamknij