Znaleziono 0 artykułów
14.07.2021

Księżniczka Maria Olimpia: Jej życie to bajka

14.07.2021
(Fot. Getty Images)

Kilka lat temu plotkowano, że najbardziej pożądana księżniczka świata spotyka się z księciem Harrym. Niezależnie od romansów, Maria Olimpia z Grecji wiedzie luksusowe życie – wakacje spędza na luksusowych jachtach, imprezuje ze śmietanką towarzyską, a na pokazach mody zasiada w pierwszych rzędach.

Księżniczka Maria Olimpia, córka księcia Grecji i Danii Pawła oraz wywodzącej się z rodziny potentatów finansowych Marie-Chantal Miller, wychowała się w luksusie. Monarchia w Grecji została oficjalnie zniesiona w 1973 r., co nie przeszkadza rodzinie królewskiej żyć na wysokiej stopie. Księżniczka przyszła na świat w Nowym Jorku, krótko po jej narodzinach rodzina przeniosła się do Londynu. Jej ojcem chrzestnym jest następca brytyjskiego tronu książę Karol.

Z rodzicami na ślubie księżniczki Eugenii (Fot. Getty Images)

Maria Olimpia kocha modę

Na pierwszy pokaz mody – Valentino – rodzice zabrali ją, kiedy miała zaledwie 11 lat. W wywiadzie dla „Miss Vogue” Maria Olimpia wspominała, że poczuła się jak we śnie. Kiedy skończyła 16 lat, odbyła staż w paryskiej siedzibie marki Dior pod kreatywną dyrekcją Rafa Simonsa. Nikt nie zwracał uwagi na jej arystokratyczne pochodzenie – była traktowana na równi z innymi stażystkami. – Zakładałam modelkom buty, dbając o to, by wszystko wyglądało idealnie – wspominała księżniczka.

Olimpia biorąc przykład z mamy, Marie-Chantal Miller, która zgromadziła imponującą kolekcję sukni od projektantów, pokochała haute couture. Zasiada w pierwszych rzędach pokazów mody, pozowała też do „Teen Vogue”, „W Magazine” czy „Vanity Fair”. Dla Olimpii moda to więcej niż książęcy kaprys – wiąże z branżą przyszłość. Studiowała fotografię na nowojorskim Parsons School of Design oraz Fashion Business and Marketing na New York University. 

(Fot. Getty Images)

Olimpia i Harry: Książęcy romans?

Olimpii przypisywano liczne romanse, najszerzej komentowany był jej domniemany związek z księciem Harrym. Olimpia miała być ostatnią dziewczyną, z którą młodszy syn Lady Di spotykał się przed Meghan Markle. Australijski magazyn „New Idea” donosił w 2016 r., że Harry jest absolutnie oczarowany Olimpią. „Byli na kilku randkach, a teraz planują pojechać razem na narty do Szwajcarii przed Wielkanocą”, pisano. Plotka okazała się wyssana z palca. „Źródło bliskie księcia zaprzeczyło romansowi. W rzeczywistości książę i księżniczka są ze sobą daleko spokrewnieni – są potomkami królowej Wiktorii”, informował dziennik „Daily Mail”. Kilka dni wystarczyło, by rozpisywano się o tym, jak piękną parę stanowiliby Olimpia i Harry.

W pokazie Dolce&Gabbana (Fot. Getty Images)

Bajkowe życie księżniczki 

Księżniczka Olimpia nie narzeka na brak zainteresowania mężczyzn. Lubi korzystać z życia – ferie zimowe spędza w alpejskich kurortach, a lato najczęściej na jachcie na Morzu Śródziemnym. Relacje z luksusowych podróży chętnie udostępnia na profilu na Instagramie @olympiagreece, który śledzi aż 227 tys. użytkowników. Można tam też podejrzeć stylizacje księżniczki. W 2018 r. kontrowersje wywołało zdjęcie, na którym księżniczka pozowała w sukni w zwierzęcy print, pokazując środkowy palec. Wielu greckich obserwatorów poczuło się urażonych zdjęciem. W komentarzach pisali, że takie zachowanie nie przystoi arystokratce. W obliczu krytyki Olimpia usunęła kontrowersyjny post.

Szeroko komentowano też przyjęcie z okazji 21. urodzin dziewczyny. Huczna impreza dla niej i dla jej kończącego 50 lat ojca na angielskich wzgórzach Cotswolds przyciągnęła Paris Hilton, Nicky Rothschild i Poppy Delevingne. Na przyjęciu pojawili się też Valentino Garavani, Eleonore Habsburg i Talita von Furstenberg. Goście zostali poproszeni o zrewolucjonizowanie wieczorowego ubioru. Nie zabrakło nietypowych nakryć głowy nawiązujących do Ascot. W zeszłym roku urodzinowe plany pokrzyżowała księżniczce pandemia. Ale już 25 lipca arystokratka będzie świętowała 25. urodziny. Pewnie szykuje się kolejne bajkowe przyjęcie.

(Fot. Getty Images)

 

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij