Znaleziono 0 artykułów
20.03.2020

Grupa LPP wspiera walkę z koronawirusem

20.03.2020
(Fot. materiały prasowe)

Polski potentat przeznaczy 1 mln złotych na produkcję maseczek dla szpitali zakaźnych w całej Polsce. To nie wszystko. Flagowa marka koncernu, czyli Reserved, przekaże 10 proc. ze sprzedaży każdego produktu z kolekcji Joyful #EcoAware na pomoc szpitalnym placówkom zakaźnym w Gdańsku i Krakowie. 

Pod hasłem #ReservedForUs rusza szeroko zakrojona akcja Grupy LPP. Odzieżowy gigant przekaże milion złotych na zakup maseczek dla szpitali zakaźnych w Gdańsku i w Krakowie. Co więcej, 10 proc. ze sprzedaży każdego produktu z Joyful #EcoAware, specjalnej kolekcji stworzonej z materiałów recyklingowych i organicznych, firma przeznaczy na pomoc szpitalnym placówkom zakaźnym w Gdańsku i Krakowie.

„Zmaganie się z koronawirusem (COVID-19) to wspólny i zjednoczony wysiłek całego społeczeństwa” – uzasadnia LPP w informacji prasowej. Dotacja w wysokości miliona złotych ma wspomóc „bohaterów”, czyli lekarzy i pielęgniarki walczących z epidemią na pierwszej linii frontu. 

Pierwsza partia maseczek (ponad 3 tys. sztuk) trafiła już do szpitala w Gdańsku, w którym znajdują się osoby zakażone z województwa pomorskiego. Reserved rozpoczęło też akcję szycia maseczek ochronnych dla pracowników Szpitala Klinicznego w Gdańsku.

Coraz więcej marek – tych największych i tych zupełnie lokalnych (np. Ania Kuczyńska) – deklaruje chęć pomocy w walce z pandemią. Przekazują na rzecz służby zdrowia konkretne kwoty, zaczynają odszywać maski albo szerzą świadomość na temat koronawirusa. W te działania włączamy się także my. Magazyn „Vogue Polska” można teraz otrzymać z darmową dostawą do domu, a w ramach inicjatywy #zostańwdomuzvogue zachęcamy czytelników do dzielenia się zdjęciami z nowym numerem. Najciekawsze udostępnimy i nagrodzimy.

Epidemia koronawirusa dotknęła już 183 kraje na całym świecie. Zarażonych jest ponad 255 tys. osób, ta liczba stale rośnie. Wiele państw wprowadziło przymusową kwarantannę, w Polsce wiele osób dobrowolnie pozostaje w domach, żeby uniknąć zarażenia siebie i innych. Szpitale przygotowują się do przyjęcia nowej fali chorych. Potrzebują jednak poważnego wsparcia ze strony społeczeństwa. We Włoszech, który jest krajem najmocniej dotkniętym epidemią, w szpitalach brakuje respiratorów, masek i rękawiczek. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij