Znaleziono 0 artykułów
29.08.2019

Gwiazdy w kampanii przeciwko zakazowi aborcji

29.08.2019
Piosenkarki zaangażowały się w akcję "Bans Off My Body" (Fot. Getty Images)

Ariana Grande, Billie Eilish, Lady Gaga, Lizzo i ponad 130 innych artystów dołączyło do akcji „Bans Off My Body” organizowanej przez Planned Parenthood.

Prawie 150 muzyków weźmie udział w kampanii Planned Parenthood, organizacji non-profit zajmującej się m.in. propagowaniem edukacji seksualnej, dostępem do legalnej antykoncepcji i aborcji. Akcja „Bans Off My Body” powstała w odpowiedzi na zupełny zakaz przerywania ciąży w takich stanach jak Alabama czy Luizjana. Do inicjatywy przyłączyły się takie gwiazdy jak Billie Eilish, Ariana Grande, Lizzo, Lady Gaga, Foo Fighters, John Legend, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Sia, Troye Sivan i wiele więcej. 

- Dostęp do aborcji i prawa reprodukcyjne są atakowane i musimy ich bronić - napisała dyrektorka Planned Parenthood, Alexis McGill. - Cieszymy się, że tak wielu artystów i artystek przyłączyło się do akcji. Tak długo jak prawa do naszych własnych ciał są ograniczane, nie możemy być w pełni wolni i równi - dodała. 

Planned Parenthood ogłosiło również petycję, pod którą aktywiści chcą zebrać 500 tysięcy podpisów. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na konsekwencje ograniczeń prawa do aborcji. Kampania „Bans Off My Body” rozpoczęła się zaledwie kilka miesięcy przed 47. rocznicą sprawy Roe v. Wade. W wyniku decyzji Sądu Najwyższego z lat 70. aborcja została uznana za legalną w Stanach Zjednoczonych.

Julia Właszczuk
Komentarze (1)

Marek Mleczak
Marek Mleczak30.08.2019, 12:47
Czyli już wiadomo czego nie słuchać. Tak lista hańby. W sumie szkoda B- 52, Nory, Alanis, Foo Figters, Nain inch Nails Th Nationals, reszty albo nie znam, albo zawsze omijałem szerokim lukiem. I na koniec: Przeważnie za aborcją są ludzie którzy zdążyli się już urodzić
Proszę czekać..
Zamknij