Znaleziono 0 artykułów
31.05.2019

Haus of Gaga: wystawa kultowych strojów Lady Gagi już otwarta

31.05.2019
Lady Gaga na otwarciu wystawy (Fot. Denise Truscello, Getty Images)

Lady Gaga zaskoczyła fanów, pojawiając się osobiście na oficjalnym otwarciu wystawy poświęconej jej najbardziej znanym stylizacjom. Zwiedzający będą mogli obejrzeć ponad 40 strojów i akcesoriów, w których artystka pokazała się na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Wśród eksponatów znalazły się kultowe obcasy Alexandra McQueena, kreacja Ally z „Narodzin gwiazdy”, a także „mięsna” sukienka z MTV Video Music Awards. Wystawa potrwa do 6 listopada.

Lady Gaga zadebiutowała w 2008 roku albumem „The Fame”. Od tego czasu wydała siedem solowych albumów, dwanaście razy trafiła do „Księgi rekordów Guinessa”, a niedawno została pierwszą osobą w historii, która w jednym roku otrzymała Oscara, statuetkę Grammy, nagrodę BAFTA i Złotego Globa za rolę w filmie „Narodziny gwiazdy”.

Superbowl 2017 (Fot. Ronald Martinez, Getty Images)

Gaga swoją popularność zawdzięcza jednak nie tylko osiągnięciom artystycznym, ale również wyjątkowym, a nierzadko skandalizującym, stylizacjom. Dzięki metalicznym body Versace, w którym wystąpiła na SuperBowl, przez pokryte papierosami okulary z teledysku „Telephone”, po kosmiczną stylizację od Armaniego z czerwonego dywanu nagród Grammy 2010 roku artystka na stałe wpisała się w historię mody.

Rozdanie nagród Grammy w 2010 roku (Fot. Frank Trapper/Corbis , Getty Images)

Na potrzeby wystawy „Haus of Gaga” piosenkarka po raz pierwszy udostępniła zwiedzającym swoją prywatną kolekcję ubrań i dodatków. Kuratorem wystawy został Nicola Formichetti, wieloletni stylista i współpracownik gwiazdy. Na ekspozycję trafiła m.in. niesławna suknia z mięsa i kapelusz z okładki albumu „Joanne”. Ponad 40 kreacji, akcesoriów i peruk można oglądać do 6 listopada w Las Vegas.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij