Znaleziono 0 artykułów
28.05.2020

H&M Conscious na wiosnę 2020: Symfonia dla sukienki

28.05.2020
(Fot. materiały prasowe)

Do 2030 w kolekcjach H&M będą wykorzystywane wyłącznie rzeczy uszyte z materiałów pochodzących z recyklingu i zrównoważonych źródeł. Kolejnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju jest wiosenna kolekcja sukienek.

Szwedzki gigant podjął ekologiczne zobowiązanie, które systematycznie realizuje. Już ponad połowa wykorzystywanych przez H&M materiałów jest poddawana recyklingowi, od 2020 roku – 100 proc. bawełny wykorzystywanej w produktach H&M będzie pochodzić z recyklingu, a do 2030 roku w kolekcjach H&M będą wykorzystywane wyłącznie rzeczy uszyte z materiałów pochodzących z recyklingu i zrównoważonych źródeł. 

(Fot. materiały prasowe)

W najnowszej odsłonie kolekcji Conscious na wiosnę 2020 znalazły się sukienki z organicznej bawełny, TenceluTM lub poliesteru z recyklingu. Inspirowane modą lat 80., wyróżniają się przeskalowanymi fasonami, intensywnymi odcieniami – lila i różu, i romantycznymi detalami, takimi jak bufiaste rękawy. 

(Fot. materiały prasowe)

Nie zabrakło także klasycznej czerni – w wersji maksi sukienki mają fason z lat 80., zwężany na biodrach, a w wersji mini – szeroki z falbankami. Wiosennym akcentem są także kwiatowe wzory – drobna łączka albo duże, kontrastowe kwiaty. W tych komfortowych, luźnych, romantycznych sukienkach poczujemy się jak na wakacjach nawet w wielkim mieście.

(Fot. materiały prasowe)

W sprzedaży od końca maja w sklepach H&M i online.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij