Znaleziono 0 artykułów
30.08.2023

Horoskop na drugą sierpniową pełnię i Błękitny Księżyc

30.08.2023
(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Błękitny Księżyc to nazwa drugiej pełni w miesiącu. Nie jest to częste zjawisko, przypada średnio raz na trzy lata. W tym roku – 30 sierpnia, w znaku tajemniczych i silnie przeżywających emocje Ryb. Gdy jednocześnie Słońce przebywa w znaku Panny, możemy spodziewać się ambiwalentnych odczuć. Porywy serca poskramiane będą przez potrzebę analizy.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca tarocistka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Stąpaj twardo po ziemi 

Karty: Księżyc, Sprawiedliwość, As Monet

W ostatnich dniach nie czułeś się pewnie i wciąż nie potrafisz podjąć decyzji, co właściwie zrobić. Karta Księżyc przestrzega przed bujaniem w obłokach i tworzeniem nierealnych scenariuszy. Sprawiedliwość poleca sięgnąć po rozwiązania formalne i prawne, które pozwolą ci dookreślić materialne granice twoich działań. 

Zadanie: Skrupulatne planowanie z ołówkiem w ręku.

Byk: Odpuść kontrolę

Karty: Królowa Monet, Gwiazda, 4 Monet

Błękitny Księżyc w wodnych Rybach konfrontuje się ze Słońcem w ziemskim znaku Panny. Przed wrześniem masz ochotę uporządkować swój budżet, na co wskazuje Królowa Monet. Z kolei Gwiazda zachęca, byś odrobinę odpuścił kontrolę i większym zaufaniem obdarzył siły kosmiczne. Nie przywiązuj do dóbr materialnych aż tak wielkiej wagi – łatka skąpca nie pasuje do lubiącego przyjemności Byka.

Zadanie: Posłuchaj ulubionej playlisty, potańcz przed lustrem.

Bliźnięta: Rozważna i romantyczna

Karty: Rycerz Buław, Król Buław, 5 Buław

Ta pełnia może nieść energię podobną do tej z powieści Jane Austen, a Bliźnięta przekroczą impas rozum–serce poprzez działanie. Rycerz Buław zapowiada wkroczenie z impetem i energią w patową sytuację. Uda ci się ją rozegrać w sposób mistrzowski, co symbolizuje Król Buław. Jeśli przy okazji sprawnego zarządzania przedsięwzięciem wdasz się w kłótnię, 5 Buław pociesza, że tam, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. 

Zadanie: Jedziesz jak rozpędzony pociąg, pamiętaj, żeby nie spowodować ofiar w ludziach.

Rak: Poszukiwanie rozwiązania

Karty: Giermek Mieczy, Giermek Monet, 7 Pucharów

Nadchodząca faza lunarna niesie ze sobą ambiwalencję. Dwóch Giermków w twoim układzie – Giermek Mieczy i Giermek Monet – mówi o potrzebie znalezienia nowych narzędzi do drobiazgowego rozpracowania nietypowej sytuacji. Mimo szczerych chęci rozwiązania problemu możesz jednak napotkać trudności – 7 Pucharów zapowiada stan, w którym każde z rozwiązań może wydawać się atrakcyjne, a jednocześnie żadne realistyczne. Równie dobrze możesz zdać się na los.

Zadanie: Kieruj się intuicją.

Lew: Zauroczenie

Karta: Wisielec, 2 Buław, Giermek Pucharów

Otwierający układ Tarota Wisielec wskazuje na czynnik kontemplacyjny, który jest rdzeniem twojej sytuacji. Jest to rodzaj impasu, w którym postawa oczekiwania nie jest czystą biernością, ale rodzajem przezwyciężenia. Z drugiej strony masz wiele zapału do pracy – znajdziesz partnera, z którym uda się wkroczyć na nowy etap działania (2 Buław). Być może do tej wyjątkowej osoby poczujesz coś więcej niż tylko sympatię (Giermek Pucharów). 

Zadanie: Pozwól uczuciu swobodnie kiełkować.

Panna: Pokusy

Karty: 3 Pucharów, Diabeł, 4 Buław

Słońce znajduje się w twoim znaku, podkreślając działanie twoich mocy analitycznych. Jednak skonfrontowane z Księżycem w duchowych i uczuciowych Rybach spowoduje, że Panny będą chciały opuścić swoją strefę komfortu. 3 Pucharów zapowiada niespodziewane spotkanie w gronie dawno niewidzianych przyjaciół. Jednak uważaj, zabawa może znienacka przerodzić się w imprezę z piekła rodem – Diabeł zapowiada potrzebę transgresji w sferze zmysłowej. Po dużej dawce silnych wrażeń zapragniesz wrócić grzecznie do domowego zacisza (4 Buław).

Zadanie: Wszystkich zadziwisz swoją otwartością. Zapamiętaj te chwile.

Waga: Przez odpoczynek do gwiazd

Karty: Mag, As Pucharów, 4 Mieczy

Patronujący Błękitnemu Księżycowi znak Ryb pozwoli ci sięgnąć głęboko do pokładów twojej kreatywności. Zarówno Mag, jak i As Pucharów mówią o nieprzebranych mocach twórczych. Z kolei 4 Mieczy wskazuje, że ich właściwe wykorzystanie musi poprzedzać dbałość o swój dobrostan. Musisz wypocząć, by skomunikować się z samym sobą. 

Zadanie: Wypróbuj kreatywne leżenie – po prostu zostań chwilę dłużej w łóżku i patrz w sufit.

Skorpion: Prosto do celu

Karty: Rydwan, 9 Monet, 10 Buław

Znalazłeś się w bardzo sprawczej fazie – karta Rydwan zapowiada przeforsowanie nawet najbardziej śmiałych projektów. Za ich realizację zostaniesz odpowiednio doceniony, zapowiada to mówiąca o zaszczytach 9 Monet. Możesz spodziewać się awansu, jednak, jak przypomina 10 Buław, wyższe stanowisko będzie wiązać się z większymi obowiązkami i odpowiedzialnością. Przygotuj się na ich udźwignięcie. 

Zadanie: Postaraj się wynagrodzić sobie ten napięty czas kolacją na mieście z najbliższą osobą.

Strzelec: Ostatnie starcie

Karty: 7 Buław, 10 Pucharów, 10 Mieczy

Nadchodząca pełnia w Rybach to czas definitywnego domykania rozdziałów – w twoim wypadku może to oznaczać konieczność stoczenia ostatecznej walki (7 Buław). Napięcie, które zostanie wygenerowane, w dłuższej perspektywie może okazać się wyczerpujące (10 Mieczy). Jednak wcześniej uda ci się nacieszyć chwilami chwały – poczujesz przypływ euforii i szczęścia (10 Pucharów).

Zadanie: Trenuj ciętą ripostę.

Koziorożec: Emocjonalne uwolnienie

Karty: 8 Pucharów, Umiarkowanie, 8 Buław

Zwykle pełnia w Rybach ułatwia kontakt z emocjami. 8 Pucharów mówi o uczuciu rozczarowania, z którym nareszcie uda ci się pogodzić, co pozwoli na pójście w nowym kierunku. Przyniesie ci to poczucie wewnętrznej harmonii, którą zapowiada Umiarkowanie oraz uwolnienie komunikacji, które przynosi 8 Buław. Niebawem twoje działania nabiorą niezwykłego tempa. 

Zadanie: Zanim wpadniesz w wir projektów, sporządź dokładny plan działania.

Wodnik: Ostre cięcia

Karty: Król Mieczy, 9 Mieczy, 3 Mieczy

Błękitny Księżyc w Rybach będzie łączył aspekty emocjonalne i pragmatyczne, a twój układ Tarota pokazuje, w jaki sposób rozsądkowe działania oddziałują na emocje. Król Mieczy to rozumowy, chłodny osąd – potrzebujesz definitywnie zakończyć ciążącą ci sytuację. Próba zachowania uczuciowego dystansu może jednak niepostrzeżenie przekształcić się poczucie winy niespokojne myśli mogą zaburzać twój sen (9 Mieczy). Uważaj, żeby sytuacja nie skończyła się złamanym sercem (3 Mieczy). 

Zadanie: Okaż więcej empatii.

Ryby: Duchowe SPA

Karty: 6 Monet, Król Pucharów, Świat

Pełnia księżyca w twoim znaku uwolni supermoce – umiejętność głębokiego, altruistycznego duchowego kontaktu z innymi. 6 Monet symbolizuje przyjemność czerpaną z dzielenia się dobrami materialnymi, z kolei Król Pucharów mówi o umiejętności obdarowywania uczuciami. Przyniosą ci one dużo satysfakcji. Pozostając w harmonii z otoczeniem, poczujesz, że otwierasz się na nowe możliwości, które symbolizuje karta Świat

Zadanie: Nie pozostawaj obojętny na własne potrzeby.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij