Znaleziono 0 artykułów
07.11.2022

Horoskop na listopadową pełnię

07.11.2022
(il. Tomasz Opaliński)

Lubisz rewolucje? Ucieszysz się na nowy początek. Wolisz stabilność? Zapnij pasy, bo czekają cię turbulencje. Zaćmienie Księżyca towarzyszące pełni w Byku rozpocznie czas intensywnych przemian. Dla niektórych oznaczać będzie konieczność zmierzenia się ze skrajnymi emocjami, dla innych zerwanie ze stagnacją.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Mrówka i konik polny

Karty: Królowa Monet, Diabeł, 7 Monet

Pamiętasz bajkę o mrówce i pasikoniku? Warto przypomnieć sobie jej morał – w czasie względnego dobrobytu i beztroski pamiętaj o tym, że może nadejść kryzys. Królowa Monet mówi o dojrzałej postawie, która pozwala czuć się stabilnie. Jednak Diabeł ostrzega, że czas zaćmienia może sprzyjać niekontrolowanym wydatkom, choćby w postaci pocieszających zakupów. Aby uniknąć moralnego kaca, pamiętaj o długofalowych planach, o których przypomina 7 Monet. Mimo obniżającego się nastroju postaraj się nie chodzić na skróty w poszukiwaniu przyjemności.
Zadanie: Przejrzyj swoją garderobę przed zimą i podejmij świadome decyzje – czego naprawdę potrzebujesz?

Byk: Poranek królowej balu

Karty: Rycerz Buław, 3 Pucharów, 9 Mieczy

Siedzisz mocno w siodle i może się wydawać, że jesteś przygotowany nawet na najgwałtowniejsze zwroty akcji. Rycerz Buław gwarantuje witalną energię i potwierdza umiejętność sprawnej nawigacji. Po miesiącach ciężkiej pracy, gdy dni robią się coraz krótsze, coraz chętniej spoglądasz w kierunku towarzyskich spotkań – 3 Pucharów zapowiada dobrą zabawę w gronie przyjaciół. Zachowaj jednak umiar – 9 Mieczy zwiastuje związany z zaćmieniem atak ponurych myśli, warto więc pozostawać w dobrej kondycji.
Zadanie: W trakcie zaćmienia możesz mieć skłonność do dramatyzowania – postaraj się nie poddawać skrajnym nastrojom.

Bliźnięta: Sztuka dystansu

Karty: Król Monet, Królowa Buław, 3 Mieczy

Zaćmienie Księżyca w pełni w Byku może przynieść konfuzję w relacjach między sferą zawodową i emocjonalną. Król Monet i Królowa Buław to para, która podkreśla pewność siebie – czujesz, że zająłeś należną ci pozycję. Masz zarówno środki, jak i poczucie sprawczości, które wprawiają rzeczy w ruch. Jednak z jakiegoś powodu możesz poczuć się dogłębnie zraniony, co zapowiada 3 Mieczy. Najdrobniejszą krytykę możesz odebrać jak osobisty afront. Warto się zdystansować.
Zadanie: Pomedytuj nad swoimi emocjami związanymi ze współpracownikami. Spróbuj ocenić, czy nie stosujesz projekcji.

Rak: Zmiana status quo

Karty: Wisielec, Sąd Ostateczny, Pustelnik

Zaćmienie w przypadku Raka oznacza bardzo głębokie przemiany na dużą skalę. Wisielec mówi o tym, że przez długi czas pozostawałeś w stagnacji z tendencją do kontemplowania poświęcenia graniczącego z cierpieniem. Sąd Ostateczny zapowiada definitywne zakończenie tego okresu, rozliczenie z samym sobą i z innymi, wejście w zupełnie nowy etap. Jednak zanim to nastąpi, będziesz potrzebował spędzić trochę czasu z samym sobą – karta Pustelnika mówi o konieczności introspekcji, zrozumienia swoich motywacji i pragnień. Gdy to nastąpi, będziesz w pełni gotowy na realizację swoich planów z innymi ludźmi.
Zadanie: Postaraj się znaleźć chwilę wytchnienia w odosobnieniu – kontakty międzyludzkie mogą cię chwilowo przerosnąć.

Lew: Naturalna szczodrość

Karty: 10 Monet, 4 Monet, Królowa Pucharów

Ostatni miesiąc przeżyłeś w błogim poczuciu pełni i zadowolenia – 10 Monet oddaje sytuację bycia we właściwym miejscu w społeczności, docenienia, przyjmowania zaszczytów. Jednocześnie pełne zaćmienie Księżyca w Byku może sprzyjać niepokojom związanym z finansami. Karta 4 Monet operuje figurą nadmiernej kontroli dóbr materialnych. To nie leży w naturze Lwa, który lubi swój stan posiadania, ale kocha też być szczodrym. Królowa Pucharów to z kolei karta mówiąca właśnie o potrzebie dzielenia się, obdarowywania dobrami i uczuciami.
Zadanie: Zaproś bliską ci osobę na kolację.

Panna: Bądź dla siebie łaskawy

Karty: 2 Monet, Papież, 8 Kielichów

Znalazłeś się w nietypowej dla osób urodzonych w twoim znaku sytuacji – nie panujesz nad swoim budżetem. 2 Monet mówi o poczuciu balansowania, trudów utrzymania równowagi finansowej. Robisz sobie z tego powodu wyrzuty, o czym mówi karta Papieża. Nie intensyfikuj wewnętrznego napięcia, ponieważ nie masz pełnego wpływu na ten brak równowagi. Rozwiązanie sytuacji może pojawić się nieoczekiwanie w zupełnie innej niż zdrowy rozsądek sferze. Posłuchaj swojej intuicji i odetnij się od niezdrowego kontekstu emocjonalnego – 8 Pucharów przypomina, że tylko wtedy sprawy wrócą do normy.
Zadanie: Pozwól myślom popłynąć w bliżej niezdefiniowanym kierunku – posłuchaj ulubionej płyty albo idź na koncert.

Waga: Żądny wrażeń

Karty:  2 Pucharów, 4 Pucharów, Giermek Buław

Zaskoczenia związane z zaćmieniem Księżyca i pełnią dopadną cię w sferze relacji. 2 Pucharów mówi o związkowej sielance, stabilności, której – zdawałoby się – nic nie może zburzyć. Jednak rysa może pojawić się od wewnątrz – 4 Pucharów oznacza zmęczenie sytuacją, nagłe wątpliwości: czy to aby na pewno to? Będziesz chciał testować swój urok w terenie – Giermek Buław zapowiada liczne spotkania towarzyskie. Nie podejmuj pochopnych decyzji.
Zadanie: Postaraj się nie wychodzić z domu po angielsku – bliska osoba może poczuć się zignorowana.

Skorpion: Oświecenie

Karty:  7 Buław, Umiarkowanie, As Pucharów

Pełnia zastanie cię w ferworze sporów – w ostatnich tygodniach przyjąłeś postawę defensywną, masz jednak narastające poczucie, że to walka z wiatrakami. W zaćmieniu doznasz olśnienia – Umiarkowanie mówi o koncentracji, która pozwoli rozwiązać konflikty w niestandardowy sposób. As Pucharów zapowiada dobrą passę – twórczość i kreatywność odsuną na dalszy plan hamujące cię dotychczas relacje interpersonalne.
Zadanie: Przeczytaj książkę, którą kupiłeś miesiąc temu.

Strzelec: Wodze fantazji

Karty: Słońce, As Buław, 7 Pucharów

Możesz oczekiwać miłych niespodzianek. Jesteś w doskonałej kondycji, masz wolę wpływu na rzeczywistość, o czym mówi As Buław. Towarzyszy ci przy tym szampański wręcz nastrój, za którym stoi karta Słońca. Zaćmienie Księżyca nie będzie ci więc straszne, skłoni cię raczej do wędrówki myślami w najbardziej odległe rejony. Nie będziesz bał się fantazjować i choć 7 Pucharów ostrzega czasem przed iluzorycznością planów, w twoim przypadku wiele z nich ma szansę się ziścić.
Zadanie: Przypomnij sobie, czego nie udało ci się zrealizować z twoich planów podróżniczych, i przygotuj się na wycieczki.

Koziorożec: Aż tu nagle

Karty: 9 Buław, Rycerz Mieczy, Giermek Mieczy

Osoby spod znaku Koziorożca to stare dusze, które przypominają postać patronującą 9 Buław. Wiele zniosły, wszystko już widziały i zdaje się, że nic już nie może ich zaskoczyć. A jednak w tę palisadę zadań do odrobienia, którą otacza się zawsze Koziorożec, przy pełni i zaćmieniu Księżyca wpadnie znienacka Rycerz Mieczy. To może być konkretna osoba albo splot wydarzeń – w każdym razie poczujesz się, jakby twojemu ułożonemu życiu zagroził huragan. Giermek Mieczy pokazuje, że przyjmiesz to jako kolejne doświadczenie, a po wszystkim zaczniesz sprzątać.
Zadanie: Przygotuj opakowanie melisy.

Wodnik: Kosmiczne dziecko

Karty: Mag, Rycerz Monet, As Monet

Wodnik to jeden z tych szczęśliwych znaków, które przyjmą zaćmienie Księżyca z pełnym spokojem, a wręcz będzie szczęśliwy, że wreszcie pojawi się urozmaicenie przewidywalnej egzystencji. Zmiana paradygmatu to drugie imię Wodnika, który z planetarnej zawieruchy czerpie siłę kreacji jak Mag z talii kart tarota – symbol początku wszystkich rzeczy. Umiejętność widzenia szerszego kontekstu zachodzących zjawisk może przynieść Wodnikom korzyści materialne, co zapowiadają zarówno Rycerz, jak i As Monet.
Zadanie: Nie musisz nic robić, wszechświat działa na twoją korzyść.

Ryby: Za dużo wrażeń

Karty: 10 Buław, 5 Monet, Głupiec

Wrażliwe na wszelkie, nawet najsubtelniejsze zmiany w kosmicznych konstelacjach Ryby mogą czuć się przeciążone tą pełnią i zaćmieniem. 10 Buław sygnalizuje dochodzenie do skraju wytrzymałości, ale też gotowość na zmianę. Zdasz sobie jasno sprawę, że sytuacja, w której tkwisz, nie jest dla ciebie korzystna – drenuje cię zarówno energetycznie, jak i materialnie. Karta Głupca pokazuje jasno, że jesteś w stanie wkroczyć w nowy etap, nawet zanim powstanie jasny plan działania. Idź przed siebie, nie oglądając się na innych.
Zadanie: Zakomunikuj bliskim swoje zmęczenie. Wykażą się zrozumieniem.

 

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij