Znaleziono 0 artykułów
14.10.2020

IKEA: „Buy Back”: Sprzedawaj i kupuj używane meble

14.10.2020
Fot. materiały prasowe

IKEA walczy z nadkonsumpcją towarzyszącą Black Friday i rusza z akcją „Buy Back”. Szwedzki gigant będzie odkupywać i ponownie sprzedawać używane meble klientów.

Regały, kredensy, stoły czy stoliki – meble zakupione przed laty w Ikei będziemy mogli odsprzedać, otrzymując bezterminowy bon do wykorzystania w sieci sklepów. Wszystkie zwrócone produkty zostaną ponownie wystawione na sprzedaż po niższych cenach, a te które nie znajdą nabywców, będą przekazywane na cele charytatywne lub poddawane recyklingowi.

Tym samym firma promuje zrównoważony rozwój. – To kluczowa kwestia naszych czasów. Zobowiązujemy się do bycia częścią rozwiązania ku lepszej przyszłości. Wraz z uruchomieniem programu „Buy Back” dajemy drugie życie wielu przedmiotom. To ekscytujący krok na naszej drodze do przekształcenia się w biznes w pełni cyrkularny i przyjazny środowisku, co chcemy osiągnąć do 2030 r. – mówił Peter Jelkeby, menedżer ds. sprzedaży detalicznej Ikei w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Za oddanie do salonów używanych mebli (w pełni zmontowanych!) dostaniemy bony, których wartość będzie ustalana w zależności od stanu produktu. Za te w niemal idealnym będzie można otrzymać nawet 50 proc. ich pierwotnej wartości, a w przypadku dobrze utrzymanych – 30 proc. Akcja ma obowiązywać w 27 krajach od 24 listopada do 3 grudnia.

To nie pierwsza taka inicjatywa sieci. Dotychczas Ikea zajmowała się recyklingiem tekstyliów oraz leasingiem mebli biurowych. Pod koniec 2020 roku planuje otworzyć swój pierwszy sklep z używanymi meblami. Oprócz tego firma zainwestuje ponad 3,2 mld euro w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, aby w ciągu najbliższej dekady osiągnąć neutralność węglową.

 

 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij