Znaleziono 0 artykułów
27.01.2023

IKEA nawiązuje współpracę z gwiazdą designu Sabine Mercelis

27.01.2023
Fot. materiały prasowe

Lustrzany kinkiet nawiązujący do zmierzchu, misy na owoce o słonecznych formach, czy żyrandol kojarzący się z wiązką promieni światła – uznana projektantka Sabine Mercelis tworzy dla IKEA autorską kolekcję Varmblixt.

Pochodzi z Nowej Zelandii, ale działa w Rotterdamie, gdzie ma status gwiazdy. Trzy lata temu magazyn „Wallpaper” przyznał jej tytuł projektantki roku, od dwóch lat pojawia się też w prestiżowym rankingu najlepszych projektantów „Architectural Digest”. Charakterystyczny styl Sabine Mercelis – nowoczesny i funkcjonalny – nie wpada pułapkę zimnego minimalizmu. W pracy artystka wrażliwie przygląda się przyrodzie, zwłaszcza temu co efemeryczne i nieuchwytne m.in. światłu. – Wspaniałe jest w nim to, że ciągle się zmienia. Uwielbiam, gdy ożywia rzeczy i nadaje dynamizmu nieruchomym przedmiotom – mówi Marcelis podkreślając, że gdy tworzyła autorską kolekcję dla IKEA jej ambicją było dostarczenie przedmiotów kreujących ciepłą, pozytywną atmosferę. Nie bez powodu nazwano ją Varmblixt, co po szwedzku oznacza „uderzenie gorąca”.

Fot. materiały prasowe

Lustrzany kinkiet nawiązujący do zmierzchu, misy na owoce o słonecznych formach czy ledowy żyrandol kojarzący się z wiązką promieni światła to pierwszoplanowe obiekty kolekcji. Uzupełniają ją zabawne i pełne uroku drobiazgi – serwetki w kolorach zachodzącego słońca, szklany wazon ze „śniegową” kulą, czy mała „lodowa” półka.

Fot. materiały prasowe

Choć IKEA umieściła kolekcję Varmblixt w swoim sklepie internetowym, produkty nie są jeszcze dostępne. Mają trafić do sprzedaży wiosną 2023 roku.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij