Znaleziono 0 artykułów
01.02.2021

Polska ilustratorka pracuje dla Marca Jacobsa

01.02.2021
Ilustracja Karoliny Pawelczyk dla Daisy Spring (Fot. materiały prasowe)

Od 2019 roku dom mody Marc Jacobs współpracuje z Karoliną Pawelczyk przy kampaniach kolejnych odsłon perfum Daisy. Kilka dni temu ukazały się ilustracje towarzyszących premierze Daisy Spring.

Pastelowe kreski definiują najnowszą kampanię perfum Marca Jacobsa poświęconą tegorocznej odsłonie Daisy. Zapach zaklęty w bajecznej fiolce został stworzony przez Alberto Morillasa, jednego z najznakomitszych nosów XXI wieku. Za oprawę graficzną po raz kolejny była odpowiedzialna polska ilustratorka Karolina Pawelczyk, absolwentka prestiżowej uczelni Central Saint Martins w Londynie.

Ilustracja Karoliny Pawelczyk dla Daisy Spring (Fot. materiały prasowe)

Współpraca artystki z amerykańską marką rozpoczęła się dwa lata temu od niespodziewanej wiadomość od zespołu Marca Jacobsa, którą Karolina otrzymała za pośrednictwem Instagrama. Kilka miesięcy później ukazała się pierwsza kampania jej projektu dla Daisy Sunshine. Na początku 2020 roku ukazały się rysunki dla Daisy Daze, a kilka dni temu Daisy Spring. – Najważniejsze jest to, że mam pełną swobodę i olbrzymią wolność w zaprezentowaniu wyobraźni, fantazji i przewrotnych pomysłów na przedstawienie tematu – mówiła.

Ilustracja Karoliny Pawelczyk dla Daisy Spring (Fot. materiały prasowe)

Tak powstały ilustracje odzwierciedlające owocowo-kwiatową woń perfum – sielankowe krajobrazy, zazielenione łąki, a na nich piknik. Dziewczyny wylegują się na kraciastym kocu w trzewikach z przeskalowanymi kokardami, fantazyjnych kapeluszach i dekoracyjnych sukienkach w stylu babydoll.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij