Znaleziono 0 artykułów
05.08.2021

DOM Krzeptówki 133 w Zakopanem: Ciekawy design i sielska atmosfera

05.08.2021
Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Rodzina Krzeptowskich od pokoleń przyjmuje turystów w Schronisku w Dolinie Pięciu Stawów. Rodzinna atmosfera panuje też w nowym DOMU Krzeptówki 133. Wzniesiony tradycyjnymi metodami, zachwyci też fanów modnego designu.

Wymarzyliśmy sobie miejsce, które pokaże nasze ukochane Zakopane od cichej strony i ugości turystów w najwyższym standardzie – mówią właściciele DOMU Krzeptówki 133, który stanął w ostatniej linii zabudowy przed granicą Tatrzańskiego Parku Narodowego. Blisko stąd do ścieżki pod Reglami, Małej Łąki i Doliny za Bramką. Z przynależącego do domu dwuhektarowego regionu rozciąga się widok na Giewont.

Fot. Kaja Osikowska-Tasz

Krzeptówki przyciągają rodzinną atmosferą i ciekawym designem. Zaprojektowanie wnętrz i mebli powierzono Kacprowi Gronkiewiczowi, który z równie dużą swobodą czerpał z góralskiej tradycji, co ze współczesnej awangardy. Dzięki temu powstały wnętrza ciepłe, funkcjonalne i wyraziste. Chce się w nich przebywać i uwieczniać na zdjęciach.

Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Dom składa się z pięciu sypialni, z których każda została utrzymana w innym charakterze – różni się kolorystyką i wystrojem. Jedna z nich mieści się na parterze – to ukłon w stronę tych, którzy mają problem z chodzeniem po schodach lub poruszają się na wózku. Najwięcej miejsca poświęcono przestrzeniom wspólnym dla wieloosobowych grup przyjaciół i rodzin. Sercem domu została kuchnia z centralną wyspą, wokół której można zgromadzić się na organizowany przez właścicieli live cooking albo zupełnie zwyczajnie spotkać się na lampkę wina. Z tarasu rozpościera się widok na ogród i las.

Fot. Kaja Osikowska-Tasz

DOM Krzeptówki 133 zachwyci wszystkich fanów klimatycznych wnętrz z dużą ilością naturalnego światła (to zasługa dużych, skierowanych na południową stronę okien). Ci, którzy nie wyobrażają sobie spędzenia czasu w górach bez obcowania z tamtejszą kulturą, docenią, że dom wzniesiono tradycyjnymi metodami – wybudowano z płazów świerkowych, pokryto gontem i wykończono góralskim ornamentem snycerskim. Jest też coś dla fanów mody – damskie szlafroki zaprojektowała dla DOMU Ania Kuczyńska.

 

 

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij