Znaleziono 0 artykułów
06.08.2020

Instagram Reels konkurencją dla TikToka

06.08.2020
(Fot. Materiały prasowe/Instagram)

Dzięki Reels użytkownicy Instagrama stworzą krótkie filmy. Platforma udostępni nową funkcję w 50 krajach.

Reels pozwoli użytkownikom Instagrama na kręcenie zabawnych filmów. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump ogłosił, że planuje zakazać używania TikToka w Ameryce. Jeśli tak się stanie, funkcja Instagrama ma szansę skutecznie zastąpić popularną aplikację. To także ukłon w stronę pokolenia Z, które zachłysnęło się tworzeniem krótkich, kreatywnych filmów.

(Fot. Materiały prasowe/Instagram)

Jak działa nowa funkcja?

Reels pozwoli na kręcenie i edytowanie piętnastosekundowych klipów wideo. Użytkownicy będą mogli dodać efekty audiowizualne, takie jak muzyka, filtry czy też różne ustawienia prędkości materiału. Wystarczy wejść w funkcję aparatu w aplikacji i wybrać konkretny efekt. Następnie możemy nagrać klip wideo albo wybrać wcześniej zapisany już film. Po dodaniu efektów użytkownicy mogą opublikować film na swojej tablicy, w specjalnej zakładce lub w sekcji „Eksploruj” (jeżeli mamy konto publiczne). Krótki filmik można także przesłać w wiadomości prywatnej albo wrzucić na stories, które znikają po 24 godzinach.

Premiera

Reels będzie udostępnione użytkownikom Instagrama w 50 krajach, w tym w Japonii, Brazylii, Indiach i Stanach Zjednoczonych. Platforma nie podała daty premiery i nie potwierdziła, czy Polscy użytkownicy skorzystają z nowej funkcji. Wiadomo, że obecnie testuje ją w Brazylii i Indiach.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij