Znaleziono 0 artykułów
24.05.2023

Siemens: Kuchnia z wysokim IQ

24.05.2023
Fot. Materiały prasowe

Płyta grzewcza, która sama przypilnuje, żeby obiad się nie przypalił. Zmywarka, która dobierze najskuteczniejszy program mycia. Lodówka, która ustawi temperaturę dla idealnej świeżości produktów. Rzeczywistość jak z animacji o Jetsonach staje się rzeczywistością za sprawą Inteligentnej Kuchni przyszłości Siemens.

Badanie Euromonitor „Top 10 Global Consumer Trends 2023” wykazało, że w 2022 roku 45 proc. konsumentów odczuwało presję wynikającą z wykonywania wielu zadań jednocześnie. Nic dziwnego – gdy tempo życia staje się coraz bardziej wymagające, czujemy się zmuszeni, by mu sprostać. Idea domu jako integralnej przestrzeni, która wyręcza nas w powszednich obowiązkach, brzmi więc naprawdę ekscytująco. Kuchenka, która przypilnuje, by poranna owsianka nie przypaliła się, gdy wyprawiasz dziecko do szkoły. Lodówka, która zmieni temperaturę, by produkty na kolację zachowały świeżość. Urządzenia domowe obsługiwane poleceniami głosowymi. Gdyby jeszcze tylko zmywarka rozpakowywała się sama. Taka wizji robotyzacji naszych domów, mimo że blisko jej do futurystycznych koncepcji Lema, jak się okazuje, staje się rzeczywistością. Siemens Home Appliances przekonuje, że inteligentne technologie są już na naszych usługach.

Fot. Materiały prasowe

Inteligentna kuchnia przyszłości wyręcza w domowych obowiązkach

Według koncepcji Inteligentnej Kuchni marki Siemens, nasz dom może wyręczać nas w codziennych obowiązkach, przekształcając urządzenia kuchenne w zintegrowane inteligentną technologią narzędzia. Stworzenie takiego ekosystemu możliwe jest, m.in. dzięki funkcjonalnościom aplikacji Alexa i Google Assistant.

Inteligentna kuchnia nie jest linią produktów Siemens. To filozofia. Połączyliśmy funkcje z całego naszego portfolio i współpracowaliśmy z partnerami, takimi jak Home Connect, Kitchen Stories i foodfittery, aby zapewnić, że wszystkie nasze urządzenia i rozwiązania stanowią integralną część Inteligentnej Kuchni, wspierając ambitne życie ludzi o wysokich aspiracjach – wyjaśnia Stephanie Baltz, dyrektor ds. marketingu regionu Europy w Siemens.

Inteligentna Kuchnia Siemensa sprawia, że domy stają się bardziej funkcjonalne, poprzez takie udogodnienia jak umożliwienie użytkownikom zdalnej kontroli nad domowymi urządzeniami, jak np. regulację grzania płyty grzewczej, temperatury zamrażarki czy dostosowanie programu zmywarki. W przypadku usterki urządzeń, które są połączone z aplikacją Home Connect, użytkownicy mogą pozwolić technikom serwisu na zdalny dostęp, co również oszczędza cenny czas. Co ważne, Inteligentna Kuchnia to wysoko spersonalizowany program, który uczy się naszych potrzeb i wymagań, aktualizując je poprzez zbierane opinie. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij