Znaleziono 0 artykułów
29.04.2021

Inspirująca stylizacja: Irina Shayk jak Cher z „Clueless”

29.04.2021
Irina Shayk (Fot. Getty Images)

Na ulicach Nowego Jorku supermodelkę widziano w kraciastym komplecie od Vivienne Westwood, przypominającym mundurek Cher Horowitz ze „Słodkich zmartwień”.

Za sprawą roli uroczej nastolatki w filmie „Słodkie zmartwienia” (1995) Alicia Silverstone przeszła do historii popkultury. Jej bohaterka komponowała stylizacje za jednym dotknięciem ekranu. Najsłynniejszy zestaw z filmu złożony z kanarkowej garsonki w kratkę, wełnianej kamizelki w kolorze cytryny i alabastrowych zakolanówek odtwarzały kolejne pokolenia widzów. W niemal identycznym komplecie tańczyła Iggy Azalea w teledysku do piosenki „Fancy”, marynarkę w stylu Cher nosił także Harry Styles podczas tegorocznej gali Grammy, a cztery lata temu szkocką kratkę z mundurku bohaterki wskrzesiła Emily Ratajkowski. Wzór zdobił jej oranżowy kombinezon od Dolce&Gabbana, w którym przemierzała ulice Nowego Jorku.

Kadr z filmu "Słodkie zmartwienia" (Fot. materiały prasowe)

Wczoraj inna mieszkanka metropolii – Irina Shayk – uległa nostalgii. Wracając z przedszkola córki Lei, została zauważona przez fotoreporterów w fioletowo-musztardowym kostiumie. Zarówno jej plisowana miniówka, jaki i taliowana marynarka pochodziły z kolekcji Vivienne Westwood na wiosnę-lato 2021. Modelka cytrynowy blezerek Cher zastąpiła czarnym topem, a zakolanówki ulubionymi butami wojskowymi od Magdy Butrym. Stylizację uzupełniła skórzaną torbą-podkówką, podłużnymi okularami oraz minimalistycznymi łańcuszkami ze srebra. Wieczorem marynarkę zamieniła na bluzę z podobizną zmarłego kilkanaście dni temu rapera DMX.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij