Znaleziono 0 artykułów
18.10.2022

Do poduszki: Butik Jacquemusa w paryskiej Galerii Lafayette

18.10.2022
Fot. Materiały prasowe, Instagram @jacquemus 

W poniedziałek 17 października w Paryżu otwarty został nowy butik Jacquemusa. W jego wystroju prym wiodą jasne kolory i poduszki pełniące rolę regałów, półek i ścian. Zaglądamy do designerskiego wnętrza, które znajduje się na pierwszym piętrze Galerii Lafayette.

Jacquemus to niewątpliwie wizjoner swojego pokolenia. Związany nie tylko z modą, ale też architekturą, wielokrotnie zachwycał publiczność swoją twórczością. Kultowa linia ubrań, projekty z największymi twórcami oraz nieszablonowe pomysły, m.in. spektakularny wybieg w polu lawendy, czy minimalistyczne, ale wyrafinowane biuro, pozwoliły mu zapisać się już na kartach historii mody i współczesnego designu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JACQUEMUS (@jacquemus)

W nowo otwartym paryskim butiku, który znajduje się na pierwszym piętrze Galerii Lafayette, ponownie zachwyca oryginalnym podejściem do architektury wnętrz. W wystroju prym wiodą duże, jasne poduszki pełniące rolę regałów i półek, a monochromatyczny dobór kolorów sprawia, że miejsce wydaje się przytulne i komfortowe, a zarazem szykowne i eleganckie. 60-metrowa powierzchnia została zaprojektowana m.in. przez architekta i urbanistę Giulio Margheriego oraz Ellen van Loon z OMA (Office for Metropolitan Architecture) w Rotterdamie.

W asortymencie sklepu znalazły się kultowe modele akcesoriów, w tym uwielbiane przez fanów projektanta torebki Le Chiquito w różnych rozmiarach i kolorach oraz projekty ubrań w jasnych odcieniach idealnie komponujących się z wnętrzem.

Agnieszka Brzostowska
Proszę czekać..
Zamknij