Znaleziono 0 artykułów
12.07.2023

Wyścigowe samochody Jaguara po raz pierwszy w Polsce

12.07.2023
(Fot. materiały prasowe)

Jaguar I-Pace eTrophy i I-Type, czyli auta floty wyścigowej marki, wyruszyły w tournée po Polsce. To ich pierwsza tego typu podróż poza granicami Wielkiej Brytanii.

Samochody Jaguar od dekad uchodzą za symbol luksusu. Nie wszyscy wiedzą jednak, że brytyjska marka ma także drugie, niecodzienne oblicze. Brytyjski brand sukcesywnie rozwija ofertę sportowych pojazdów, które wygrywają prestiżowe wyścigi na całym świecie. Dowód? Team Jaguar TCS Racing zajmuje aktualnie trzecie miejsce na podium w zestawieniu sportowych drużyn Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA.

(Fot. materiały prasowe)

Marka luksusowych samochodów lubi pozostawać w motoryzacyjnej awangardzie, dlatego projektanci brandu pracują właśnie nad linią napędzanych elektrycznie pojazdów, które mają szansę stać się przyszłością konkurencji wyścigowych. Jaguar może już pochwalić się dwoma takimi modelami: I-Pace eTrophy i I-Type. Elektryczne bolidy stały się bazą dla wersji produkcyjnych, które trafiły już do salonów marki.

Aby zaprezentować swoje dzieła szerokiej publiczność, wyścigowa flota Jaguara wyruszyła w swoje pierwsze tournée poza granicami Wielkiej Brytanii. Polscy miłośnicy marki oraz dziennikarze mieli okazję przetestować elektryczne samochody w praktyce podczas emocjonujących testów na torach wyścigowych.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij