Znaleziono 0 artykułów
23.06.2021
Artykuł sponsorowany

Kolagen na straży młodości skóry

23.06.2021
Fot. Materiały prasowe

Warunki, w jakich żyjemy, nasze nawyki i upływ czasu sprawiają, że z roku na rok produkcja kolagenu w skórze spada. A bez kolagenu nie ma młodości. Na szczęście znamy sposoby na poradzenie sobie z tym problemem – wszak mamy XXI wiek, nieustannie rozwijającą się naukę, zaawansowane technologie oraz sprawdzone, dermatologiczne składniki aktywne. Jednym z rozwiązań jest Liftactiv Specialist od Vichy – zaawansowana kuracja przeciwzmarszczkowa z kolagenowymi peptydami w roli głównej.

Za stan naszej skóry i tempo, w jakim się ona starzeje, odpowiada wiele czynników. I wcale nie jest tak, że kluczowe są geny. Bo te jedynie w ok. 20 proc. odpowiadają za to, jak wyglądamy z upływem lat.

Zatem mylne jest stwierdzenie, że nie mamy wpływu na kondycję naszej skóry. Mitem jest też przekonanie, że inwestowanie w przeciwstarzeniowe kuracje ma sens dopiero po czterdziestce. Chcemy lub nie – procesy spowolnienia samoregeneracji organizmu zaczynają się już ok. 25. roku życia. I to jest właśnie najlepszy moment, by wziąć sprawy w swoje ręce i maksymalnie opóźnić wiotczenie skóry czy pojawienie się zmarszczek.

Fot. Materiały prasowe

– Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa nie jest zarezerwowana wyłącznie dla dojrzałych kobiet. Mniejsza elastyczność i jędrność naszej skóry to wystarczający sygnał, by sięgnąć po produkty ze składnikami aktywnymi o udowodnionej skuteczności przeciwstarzeniowej – zachęca dr n. med. Agnes Frankel, dermatolog, specjalistka medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. – Wśród tych składników jest witamina C, która działa szybko i wszechstronnie na poprawę stanu skóry, a jej skuteczność potwierdzają dziesiątki badań naukowych. Warto sięgać po nią latem, by zminimalizować skutki stresu oksydacyjnego wywołanego przez promienie UV. To także peptydy, które stymulują produkcję kolagenu w skórze, pomagają widocznie poprawić jej elastyczność, zmniejszyć zmarszczki oraz nadać jej bardziej jędrny i gładki wygląd. Z kolei kwas hialuronowy zapewnia prawidłowe nawilżenie, ujędrnia oraz wygładza drobne linie i zmarszczki – tłumaczy dermatolog.

Ekspozom: Wiele czynników wpływających na zdrowy i młody wygląd skóry

– Za starzenie się skóry w ponad 80 proc. odpowiada ekspozom – twierdzi dr Delphine Kerob, dermatolog i globalna dyrektor medyczna Vichy. Czym jest ekspozom? Badania laboratoryjne nad skórą prowadzone przez markę Vichy wykazały, że jest to połączenie wielu czynników: środowiskowych, behawioralnych i hormonalnych. Skumulowane efekty ich działania mogą znacząco wpływać na funkcje biologiczne skóry i przyspieszyć jej starzenie.

– Vichy jako pionier w dziedzinie nauki o ekspozomie powołało międzynarodową interdyscyplinarną radę medyczną w celu poszerzenia wiedzy o interakcjach oraz efektach kumulacji i synergii czynników ekspozomu – mówi dr Marion Nielsen, farmaceutka i globalna dyrektor naukowa Vichy. – Rada po raz pierwszy zgromadziła ośmiu ekspertów medycznych posiadających specjalistyczną wiedzę na temat każdego z czynników ekspozomu. Są wśród nich dermodietetyk, dermatolog endokrynolog, ekspert w dziedzinie wpływu promieniowania UV na skórę, specjalista od wpływu zanieczyszczeń na skórę, specjalista ds. biologii psychiatrycznej, specjalista ds. biologii środowiskowej i epidemiolog zajmujący się biostatystyką. Cieszę się, że co roku mogę zapraszać tę komisję medyczną do prac nad ekspozomem.

Składową ekspozomu jest przede wszystkim promieniowanie UV – odpowiedzialne za 80 proc. widocznych oznak starzenia się twarzy, niszczenie włókien kolagenowych oraz elastyny, prowadzące do powstawania oznak starzenia: zmarszczek, utraty jędrności i zaburzeń pigmentacji. Na kolejnych miejscach listy negatywnych czynników ekspozomu znajdują się: zanieczyszczenia powodujące stres oksydacyjny (prowadzą do powstawania przebarwień i zmarszczek), zmiany klimatu (obejmują temperaturę, wilgotność lub ciśnienie atmosferyczne), dieta (niewłaściwa może powodować przedwczesne starzenie się skóry, a także trądzik i problemy skórne) oraz stres, brak snu i zakłócenie równowagi hormonalnej. Jeśli chodzi o przyspieszoną degradację kolagenu – przyczynia się do niej palenie tytoniu, a także nadmiar cukru i rafinowanych węglowodanów, ponieważ zakłócają one zdolność kolagenu do samoregeneracji.

Kolagen: Kluczowy dla młodości skóry

Upływ lat i działanie ekspozomu mogą powodować fizjologicznie postępującą utratę kolagenu w skórze. Efekty? Wiotkość, pojawianie się zmarszczek i linii, skłonność do przebarwień.

Kolagen – kluczowy składnik młodości skóry – zawdzięcza nazwę greckiemu słowu „kolla” (klej), ponieważ skleja komórki skóry i tworzy swoiste rusztowanie podtrzymujące tkanki. To białko jest głównym składnikiem tkanki łącznej, odpowiada za jej strukturę i umożliwia rozciąganie się. Jest także bardzo ważne dla zachowania prawidłowej struktury naczyń krwionośnych.

Skóra właściwa składa się z kolagenu aż w 70–85 proc. Dzięki niemu zachowuje jędrność oraz elastyczność. Niestety, po 25. roku życia jego naturalna ilość maleje. Szacuje się, że od tego momentu z roku na rok ten ubytek powiększa się o 1 proc. Proces ten potęguje właśnie ekspozom. Jedną z pierwszych oznak starzenia się skóry jest utrata jędrności. Wtedy należy zacząć działać.

Jak? Na przykład wybierając produkty pielęgnacyjne bogate w skuteczne, poparte badaniami składniki aktywne, takie jak witamina C, peptydy i kwas hialuronowy. W jaki sposób te składniki aktywne wpływają na skórę?

Witamina C jest silnym antyoksydantem, niweluje działanie wolnych rodników oraz przyspiesza cykl odnowy naskórka. Wspomaga działanie kosmetyków, realnie wpływając na poprawę wyglądu skóry, która dzięki temu staje się bardziej miękka, gładka, nawilżona i rozświetlona. Witamina C stymuluje komórki do produkcji nowego kolagenu – warto ją więc przyjmować także wewnętrznie.

Peptydy to krótkie fragmenty aminokwasów. Stosowane w pielęgnacji skóry stymulują produkcję kolagenu i przeciwdziałają oznakom utraty tego składnika w skórze. Aktywując produkcję kolagenu, widocznie poprawiają elastyczność, zmniejszają zmarszczki oraz nadają skórze bardziej jędrny i gładki wygląd.

Kwas hialuronowy ma szczególną zdolność do wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia prawidłowe nawilżenie, ujędrnia, a przy okazji daje błyskawiczny efekt wygładzenia drobnych linii i zmarszczek. Nie ma co marzyć o młodej skórze bez optymalnego nawilżenia.

Kuracja przeciwzmarszczkowa Liftactiv Specialist od Vichy: Nowa generacja pielęgnacji

Kompleksowa kuracja przeciwzmarszczkowa Liftactiv Specialist od Vichy to nowa generacja pielęgnacji przeciwzmarszczkowej inspirowana nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej. Dzięki formułom bogatym w składniki aktywne stosowane także w dermatologii skutecznie koryguje oznaki utraty kolagenu w skórze. Formuły dermokosmetyków są hipoalergiczne, testowane pod kontrolą dermatologiczną, a ich skuteczność potwierdzają badania kliniczne.

Fot. Materiały prasowe

Liftactiv Specialist Peptide-C: Skoncentrowana siła przeciwzmarszczkowa zamknięta w ampułkach 

Kuracja anti-ageing w ampułkach od Vichy potwierdza, że terapie podtrzymujące młody wygląd skóry (albo wręcz widocznie cofające oznaki upływającego czasu) nie muszą być skomplikowane. Ampułki Liftactiv Specialist Peptide-C to skoncentrowana kuracja przeciwzmarszczkowa bogata w silne składniki aktywne stosowane także w dermatologii i medycynie estetycznej. Mamy tu więc aż 10 proc. czystej witaminy C o działaniu rozświetlającym skórę, przeciwzmarszczkowy biopeptyd, intensywnie nawilżający i ujędrniający wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy oraz wodę wulkaniczną z Vichy, która wspiera naturalne mechanizmy obronne skóry.

Produkt jest minimalistyczny (tylko 10 składników bez substancji zapachowych), ale maksymalnie efektywny: już po 10 dniach stosowania skóra jest pełna blasku. Skuteczność w redukcji zmarszczek została potwierdzona w badaniu klinicznym: po 28 dniach stosowania ampułek zmarszczki na czole zmniejszają się o 10,9 proc.**, a kurze łapki – o 8,9 proc**. Preparat natychmiast nawilża i napina skórę, a po miesiącu stosowania – ujędrnia ją i redukuje zmarszczki.

Po prostu: fontanna młodości w szklanej fiolce!

* Ocena kliniczna, 47 kobiet.

Krem na dzień Liftactiv Collagen Specialist: Na dzień dobry

Krem na dzień Liftactiv Collagen Specialist przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji. Jego formuła jest bogata w dwa starannie wyselekcjonowane kolagenowe peptydy o działaniu przeciwzmarszczkowym i ujędrniającym oraz witaminę Cg znaną z właściwości wyrównujących koloryt skóry. Peptydy mają zdolność do zwiększenia produkcji kolagenu w skórze aż… osiem razy*!  Formuła wzbogacona została również wzmacniającą wodą wulkaniczną z Vichy. Już po czterech godzinach poprawia jędrność skóry o 20 proc.**, a po ośmiu tygodniach redukuje zmarszczki o 24 proc.***

* Test in vitro na kolagenie III, przeprowadzony z peptydem z groszku w stężeniu 2%.
** Test instrumentalny na grupie 40 kobiet.
*** Ocena kliniczna zmarszczek na grupie 58 kobiet.

Fot. Materiały prasowe

Liftactiv Collagen Specialist: Nowy krem na noc

W ciągu dnia skóra narażona jest na działanie negatywnych czynników zewnętrznych, które ją  uszkadzają i przyspieszają starzenie włókien kolagenowych. W rezultacie oznaki starzenia się, w tym nierównomierny koloryt i zmarszczki spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV, stają się bardziej widoczne.

Fot. Materiały prasowe

Liftactiv Collagen Specialist Noc to nowy przeciwzmarszczkowy krem na noc z witaminą Cg i peptydami, który został stworzony, by wzmocnić skórę w walce ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz skorygować uszkodzenia powstałe w ciągu dnia. Efekt? Po przebudzeniu skóra jest odczuwalnie wypoczęta i świeża. Po miesiącu stosowania kremu zmarszczki są widocznie zredukowane, a kontur twarzy jest wymodelowany. Silna formuła bogata jest w składniki aktywne naturalnego pochodzenia. Poza witaminą Cg, przeciwstarzeniowymi peptydami oraz wodą wulkaniczną Vichy formuła wzbogacona jest o resweratrol – niezwykle skuteczny antyoksydant pomagający wyrównać koloryt skóry oraz przywrócić jej młodzieńczy blask.

Maja Mendraszek-Goser
Proszę czekać..
Zamknij