Znaleziono 0 artykułów
04.03.2020

Jean Paul Gaultier powraca

04.03.2020
Jean Paul Gaultier z Chitose Abe (Fot. Gio Staiano)

Do tworzenia kolekcji haute couture pod swoją marką będzie jednak zapraszać innych projektantów. Na pierwszy ogień idzie Chitose Abe, założycielka marki Sacai.

Kiedy Jean Paul Gaultier ogłosił, że pokaz kolekcji na sezon wiosnę-lato 2020, podczas którego projektant świętował jubileusz 50-lecia kariery, będzie jego ostatnim, zapewnił, że jego linia haute couture przetrwa, tyle że w nowej formie.

Dzisiaj rano Gaultier wydał oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że co sezon będzie zapraszał do współpracy innego projektanta. Ich zadaniem będzie interpretacja estetyki domu mody zgodnie z ich własną estetyką.

Pierwsza kolekcja zostanie zaprezentowana w lipcu tego roku. Stworzy ją japońska projektantka Chitose Abe, założycielka marki Sacai.

Pomysł na nowy koncept narodził się już w latach 90., kiedy to jednemu z paryskich domów haute couture zabrakło projektanta.

Jestem zadowolony, że ten pomysł wszedł w życie. Z Chitose Abe z Sacai jako pierwszą gościnną projektantką – mówi projektant w oficjalnym oświadczeniu. – Podziwiam jej pracę, mamy wiele wspólnego, jeśli chodzi o kreatywność. Nasza wizja mody jest podobna. Cieszę, że mogę dać jej kompletną wolność – dodawał.

Abe natomiast mówiła, że od dawna podziwia niepowtarzalną oryginalność Gaultiera. Do takiej wizji dążyła w swojej pracy od początku.

Chitose założyła markę Sacai w 1999 roku. Jest jej jedyną właścicielką i projektantką. Przed powstaniem Sacai pracowała dla Comme des Garçons, co nauczyło ją tworzyć awangardowe stroje i przeciwstawiać się narzuconym normom. Ostatnio marka podjęła współpracę z Nike i Birkenstockiem.

Weronika Wachowicz
Proszę czekać..
Zamknij