Znaleziono 0 artykułów
24.11.2022
Artykuł sponsorowany

Jeep Avenger: Auto na nowe czasy

24.11.2022
Fot. Materiały prasowe

„Nowy Jeep Avenger inicjuje wprowadzenie gamy całkowicie nowych, w pełni elektrycznych samochodów Jeepa w Europie” – powiedział dyrektor generalny marki, prezentując w Paryżu rewolucyjny model.

2022 Paris Motor Show, prestiżowe międzynarodowe wydarzenie, jedno z największych w świecie motoryzacji, odbyło się w połowie października w Paryżu. Stanowi kontynuację Międzynarodowej Wystawy Samochodów, Rowerów i Sportów, którą po raz pierwszy zorganizowano 124 lata temu w stolicy Francji. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało: „la révolution est en marche”, czyli, w wolnym tłumaczeniu, „rewolucja została aktywowana”.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

To określenie odwołuje się do emocji towarzyszących najnowszym premierom. 17 października Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep, zaprezentował po raz pierwszy w pełni elektrycznego Jeepa Avengera. To pierwszy w historii marki samochód BEV (Battery Electric Vehicle), czyli w 100% elektryczny.
Jeep Avenger jest kamieniem milowym dla naszych planów rozwoju na kluczowych rynkach europejskich, takich jak Francja, oraz na naszej drodze do stania się światowym liderem wśród marek SUV-ów o zerowej emisji – zapowiedział Meunier. 
Jeep Avenger jest produkowany w Polsce.

Czego możemy się spodziewać?

Ten kompaktowy SUV został stworzony, by sprostać wyzwaniom nowych czasów, a jednocześnie kontynuuje tradycję amerykańskiej marki, która od ponad 80 lat słynie z produkcji terenowych samochodów i SUV. A przy tym tworzy popkulturowy symbol wolności i podróżniczego stylu życia.

Pierwsze wrażenie? Muskularna sylwetka z wysokim i szerokim przodem. Subtelny emblemat „e” został umieszczony na kratce legendarnego siedmioszczelinowego grilla stanowiącego znak rozpoznawczy samochodów marki Jeep. Pozostała też charakterystyczna dla marki lekko kanciasta forma kabiny pasażerskiej. Nadwozie może być malowane dwubarwnie, na przykład z czarnym dachem, dzięki czemu zyskuje bardziej sportowy charakter.

Wnętrze auta jest przestronne i komfortowe. Dla bagaży, czy podręcznych przedmiotów jest dużo miejsca w 355-litrowym bagażniku i poręcznych schowkach (o łącznej pojemności 34 l).

Fot. Materiały prasowe

Dobre wrażenie robi również zastosowanie zaawansowanej technologii, która jest funkcjonalna, a jednocześnie nie została zastosowana w sposób wybijający ją na pierwszy plan – premierowa wersja jest wyposażona w ambientowe oświetlenie wnętrza, system multimedialny Uconnect z ekranem 10,25 cala, bezprzewodowy Apple CarPlay i Android Auto, kompatybilny kokpit (również 10,25 cala), indukcyjną ładowarkę oraz automatyczną klimatyzację.

W codziennym miejskim użytkowaniu kierowcę wspiera asystent jazdy w korku, a także czujniki parkowania 360 stopni z kamerą z widokiem z lotu ptaka. Avenger wyposażony jest w zaawansowane i aktywne systemy bezpieczeństwa jak hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów.

Silnik elektryczny o mocy 156 KM oraz bateria o pojemności 54 kWh pozwalają przejechać na jednym ładowaniu około 400 kilometrów w trybie mieszanym. Dzięki możliwości szybkiego ładowania DC z mocą 100kW uzupełnienie energii od 20 do 80 procent zajmuje tylko 24 minuty. 

Basia Czyżewska
Proszę czekać..
Zamknij