Znaleziono 0 artykułów
09.08.2020

Jen Atkin: Jak mieć piękne włosy?

09.08.2020
Jen Atkin (Fot. materiały prasowe)

Ulubiona stylistka włosów Kim Kardashian-West dzieli się swoim doświadczeniem, opowiadając o sposobach na hollywoodzkie włosy.

Odpowiadała za fryzury Jennifer Lopez oraz sióstr Gigi i Belli Hadid, ale to współpraca i przyjaźń z Kardashiankami przyniosła jej międzynarodową rozpoznawalność i status jednej z najbardziej wpływowych postaci w branży beauty. Dziś jako doświadczona stylistka i ambasadorka marki Dyson dzieli się radami na temat pielęgnacji i stylizacji. 

Jen Atkin (Fot. materiały prasowe)

Dbaj o włosy tak jak o skórę i ciało

Dobierz właściwą pielęgnację i akcesoria. Bądź konsekwentna! Jeśli zaniedbasz włosy np. zbyt agresywnym farbowaniem, czy wystawiając je na słońce bez odpowiedniej ochrony, nie będziesz już w stanie przywrócić im dawnej świetności – konieczne będzie cięcie.

Zaakceptuj naturalny rodzaj włosów

Zachęcam każdego do tego, by pokochał swoje loczki, fale albo proste pasma. To one tworzą unikalny styl. Ale jeśli masz ochotę na zmianę, za pomocą Dyson Airwrap z całym wachlarzem wyspecjalizowanych końcówek, jesteś w stanie uzyskać dowolną fryzur, na jaką masz ochotę. I to bez obciążenia, czy ryzyka uszkodzenia łuski włosa.

Nie ulegaj modzie

Najważniejszy trend 2020? Zdrowe włosy. Obserwuję, jak moje włosy rosną i przechodzą przez różne fazy. Zauważyłam, że kucyki, koczki, czy zdrowe sprężyste włosy o dużej objętości to popularny trend, podobnie jak długa grzywka i włosy zaczesane do tyłu.

Kosmetyki są tak samo ważne jak sprzęt do stylizacji

Zacznij od odpowiednich produktów, po które sięgasz pod prysznicem, myjąc włosy – szampon i odżywka nie powinny być za ciężkie. Jeśli masz długie włosy, zadbaj o kosmetyk nawilżający końcówki. Po wyjściu wysusz włosy, używając dobrej suszarki i odpowiednio dobranej szczotki, np. okrągłej, żeby zbudować objętość. Z suszarek polecam Dyson Supersonic, rewolucyjne urządzenie, które podnosi włos u nasady. Zachowując odpowiednią temperaturę, nie niszczy łuski.

Postaw na jakość, nie na ilość

Gdybym miała ograniczyć się do dwóch produktów, wybrałabym suchy szampon i Dyson Airwrap. Jeśli masz długie włosy, mycie i pięlęgnacja zajmują ok. 40 minut. Wtedy suchy szampon to duża oszczędność czasu. Airwrap z kolei łączy tyle rozmaitych funkcji – suszarki, lokówki, prostownicy, że pozwala stworzyć wiele świetnych looków. A ja bardzo lubię różnorodność.

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij