Znaleziono 0 artykułów
19.01.2019

Jurek Owsiak powraca na stanowisko prezesa WOŚP

19.01.2019
Jurek Owsiak (fot. Artur Zawadzki, East News)

Tysiące hasztagów udostępnianych na Instagramie, niezliczone apele i kilka petycji nawołujących Jurka Owsiaka do odwołania decyzji o odejściu ze stanowiska prezesa Fundacji WOŚP. Zmienić mógł ją jednak tylko on sam. I zmienił. W emocjonalnym nagraniu zamieszczonym na Facebooku Owsiak informuje: – Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji.

– Bierzemy się za robotę, wracam do roboty, bierzemy się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej – powiedział Owsiak w skierowanym bezpośrednio do Pawła Adamowicza nagraniu, które opublikował tuż po zakończeniu uroczystości pogrzebowych. Poinformował tym samym, że wraca na stanowisko prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym, jak zrezygnował z niego w poniedziałek, 14 stycznia.

Tysiące udostępnianych na Instagramie hasztagów #MuremZaOwsiakiem, oficjalne petycje i akcje poparcia dla prezesa WOŚP, w które zaangażowało się także wiele znanych twarzy, pokazywały, że Polacy wstrząśnięci śmiercią Pawła Adamowicza, nie są w stanie przyjąć decyzji Owsiaka do wiadomości. Swój powrót szef WOŚP tłumaczy krótko. – Wydarzenia ostatniego tygodnia nie mogą pozwolić, abyśmy jako naród dali zwyciężyć przemocy. Niech ten przeraźliwy i straszny incydent nie zmieni tego, że nie będziemy na nienawiść odpowiadać nienawiścią, a na przemoc przemocą. Tak nie może być – dodaje Owsiak.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij