Znaleziono 0 artykułów
08.01.2020

Kampania kolekcji Dior wiosna-lato 2020

08.01.2020
Kampania Dior wiosna-lato 2020 (Fot. Materiały prasowe)

Maria Grazia Chiuri w nadchodzącym sezonie odwołuje się do natury. Prezentuje kolekcję inspirowaną pięknem ogrodów, którą na zdjęciach uwieczniła fotografka Brigitte Niedermair. 

Kampania Dior wiosna-lato 2020 (Fot. Materiały prasowe)

Kolekcja Diora na sezon wiosna-lato 2020 nawiązywała do idei zrównoważonej mody nie tylko na poziomie projektów. Maria Grazia Chiuri postanowiła zaprezentować ubrania na tle lasu, a dokładniej – 164 drzew. Po pokazie zasadzono je w różnych miejscach Paryża. Co więcej, pozostałe elementy dekoracji, zgodnie z zapowiedzią, miały zostać poddane recyklingowi. Tym sam projektantka domu mody dołącza do innych dyrektorów kreatywnych, którzy walczą o przyszłość naszej planety. 

Kampania Dior wiosna-lato 2020 (Fot. Materiały prasowe)

W jej najnowszych projektach znajdziemy odwołania do diorowskiego New Looku: mocno zarysowane ramiona, wąska talia i rozkloszowane spódnice. Na wybiegu pojawiały się także kraciaste garnitury, koszule zestawione ze spódnicami maksi oraz słomkowe kapelusze. Sukienki nawiązujące do klasycznego modelu Miss Dior z 1948 roku, zdobiły natomiast misternie wykonane kwiatowe hafty, które na wybiegu przeplatały się z motywem tie dye.

Na potrzeby kampanii przed obiektywem Brigitte Niedermair pozowały modelki Selena Forrest i Ruth Bell.

 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij