Znaleziono 0 artykułów
05.06.2020

Kanye West wspiera rodziny ofiar rasizmu

05.06.2020
(Fot. Kevin Mazur/Getty Images For Roc Nation)

Raper przekazał 2 miliony dolarów dla rodzin ofiar rasizmu – George’a Floyda, Ahmauda Arbery’ego i Breonny Taylor. Sfinansuje też studia córki George’a Floyda.

Kanye przekazał darowiznę, by wesprzeć rodziny ofiar, ale też firmy osób czarnoskórych w Chicago i innych miastach. Nie pochwalił się hojnym datkiem na mediach społecznościowych. Stacja CNN podała, że dwumilionowy przelew pokryje także koszty sądowe, które poniosły rodziny ofiar. Przedstawiciele rapera poinformowali, że Kanye stworzył szczegółowy plan edukacyjny, by pokryć przyszłe koszty nauki sześcioletniej córki George’a Floyda. W związku z publicznym poparciem Westa wobec polityki prezydenta Trumpa i sloganu „Make America Great Again”, darowizna wydaje się być jednak swoistą hipokryzją.

W obliczu tragicznej śmierci czarnoskórego mężczyzny w Minneapolis, gwiazdy połączyły siły, by wesprzeć czarnoskórą społeczność. W protestach na całym świecie wzięli udział m.in. Ariana Grande, Fiona Apple i Halsey. Głos zabrały także ikony popu – Beyoncé, Lady Gaga i Billie Eilish. Były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama nakręcił film, w którym mówi, że nie godzi się na „normalizację rasizmu”. Z kolei Meghan Markle, wygłosiła przemowę do klasy maturalnej w liceum Immaculate Heart w Los Angeles. Podkreśliła wagę miłości i miłosierdzia, zachęcając licealistów do sprzeciwiania się rasizmowi. 

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij