Znaleziono 0 artykułów
24.07.2021

Kasia Smutniak wyróżniona prestiżową nagrodą

24.07.2021
Kasia Smutniak w wakacyjnym numerze „Vogue Polska”, lipiec-sierpień 2018 (Fot. Stanisław Boniecki)

Aktorka została tegoroczną laureatką nagrody Klubu Lamparta, która przyznawana jest podczas festiwalu filmowego w Locarno. Polka dołączyła do grona takich gwiazd, jak Mia Farrow, Adrien Brody i Hillary Swank.

Kasia Smutniak wychowywała się w wojskowych garnizonach. W jej domu nie było musztry, jednak należało przestrzegać odpowiednich zasad. To one pomogły jej, kiedy jako niespełna piętnastolatka wyjechała do Tokio pracować jako modelka. Później porzuciła jednak tę drogę, by skupić się na aktorstwie. Dziś Smutniak ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi reżyserami, w tym z Paolo Sorrentino. Karierę aktorską godzi z pracą w Fundacji Pietra Taricone, która skupia się na edukacji dzieci żyjących w trudnych warunkach socjalnych.

Ekranowe kreacje aktorki zapewniły jej dwie nominacje do włoskich Oscarów, czyli statuetki David Di Donatello. Teraz całokształt filmowych dokonań aktorki doceniła inna prestiżowa instytucja, Klub Lamparta. Nagroda jest przyznawana najlepszym aktorom i aktorkom podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w szwajcarskim Locarno. „Kasia Smutniak jest niezwykle uzdolnioną aktorką, której talent jest oczywisty dla wszystkich” - napisał w uzasadnieniu Giona A. Nazzaro, krytyk filmowy i dyrektor artystyczny jednego z najstarszych festiwali w Europie.

Nagroda Klubu Lamparta jest przyznawana od 2013 roku. Odbierając statuetkę, Kasia Smutniak dołączy do grona takich gwiazd, jak Faye Dunaway, Mia Farrow, Adrien Brody, Hillary Swank i Meg Ryan. Gratulujemy!

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij