Znaleziono 0 artykułów
02.09.2022

Kate i William w studenckich czasach

02.09.2022
Fot. Getty Images

Kate Middleton i książę William poznali się w akademiku, jak wiele studenckich par. Ale w przeciwieństwie do większości innych związków ich życie od początku obserwowali fotoreporterzy. Oto najbardziej urocze zdjęcia z tamtych lat. 

Książę William i Kate Middleton poznali się w akademiku na Uniwersytecie St Andrews we wrześniu 2001 roku. – Zrobiłam się czerwona. Byłam onieśmielona tym spotkaniem wyznała Middleton Williamowi podczas wywiadu dziewięć lat później. Niemniej jednak było to niezapomniane spotkanie. Już po kilku tygodniach młody książę zapraszał koleżankę na śniadania. Jak donosi magazyn „Vanity Fair”, oboje wybierali ten sam posiłek: płatki z owocami.

Ona studiowała historię sztuki, on geografię. On grał w piłkę wodną, ona była modelką na pokazie mody studenckiej, przechadzając się po wybiegu w słynnej przeźroczystej sukience, która wpadła w oko młodemu księciu. Jesienią 2002 roku zamieszkali z przyjaciółmi poza kampusem. Ich pokoje dzieliło tylko jedno piętro. Czasami, chcąc zaimponować pięknej współlokatorce, William próbował gotować dla Kate: – Zazwyczaj musiałam mu w końcu pomóc – wspominała.

To właśnie w tym domu w St Andrews z przyjaciół stali się parą. – Nasz związek zaczął rozkwitać w tamtym okresie. Po prostu częściej się widywaliśmy i spędzaliśmy ze sobą więcej czasu – powiedział William.

W dniu 21. urodzin w czerwcu 2003 roku książę William otwarcie opowiedział o swoim życiu miłosnym: – Jeśli spodoba mi się jakaś dziewczyna i naprawdę ją polubię, a ona odwzajemni moje uczucie, co jest rzadkością, to się z nią umówię. Ale jednocześnie nie chcę stawiać ich w niezręcznej sytuacji, bo wiele osób nie do końca rozumie, co wiąże się z tą znajomością.

Middleton coraz częściej pokazywała, że doskonale wie, co ją czeka. W marcu 2004 roku zostali przyłapani na nartach w Szwajcarii, a ich związek został ujawniony przez brytyjskie tabloidy. („Wreszcie… Wills ma dziewczynę”, czytaliśmy w jednym z nagłówków. „Książę i Kate razem w Klosters”). Po ukończeniu studiów w 2005 roku zarówno William, jak i Kate byli obiektami zainteresowania fotografów.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com. 

Książę William pozuje na placu uniwersyteckim.

Kate Middleton i jej ojciec Michael spacerują po uniwersytecie St Andrews w Szkocji.

Książę William przegląda magazyny i gazety w 2003 roku.

Książę podczas pierwszego dnia zajęć na uniwersytecie St Andrews w 2001 roku.

Kate Middleton jako modelka na wybiegu podczas pokazu mody studenckiej, w którym uczestniczył książę William, 26 marca 2002 roku w St Andrews w Szkocji.

Książę William wypoczywa na molo w St Andrews w maju 2003 roku, na krótko przed swoimi 21. urodzinami.

Książę William analizujący mapę w czasach studenckich.

Kate Middleton w 2005 roku, na miesiąc przed ukończeniem studiów.

Książę William biega z piłką do rugby na plaży w pobliżu uniwersytetu.

Książę William z długopisem i kartką.

Książę William w dniu ukończenia studiów w czerwcu 2005 roku.

Kate Middleton podczas ceremonii ukończenia studiów w 2005 roku.

Książę William grający w bilard w klubie studenckim.

Książę William grający w piłkę wodną w St Andrews.

Elise Taylor
Proszę czekać..
Zamknij